Knižní tipy

První čtení - to nic není!

První čtení - to nic není!
Přemýšlíte, co vašim dětičkám koupit za knížku k prvnímu čtení? Ať už půjdou v září do první třídy nebo jsou čerstvými prvňáčky, určitě se jim budou hodit různé knihy z edice První čtení. Vybrali jsme čtyři nejlepší pro holčičky a čtyři pro kluky, ale líbit se mohou všem dětem bez rozdílu.
Začněme například prvním čtením pro holky. Každá malá slečna určitě miluje zvířátka, pro ně tu máme První čtení - O mláďátkách. Jedná se o encyklopedii o přírodě pro nejmenší, je plná fotografií a různých informací o malých zvířecích nezbednících. Dále tu máme ze zvířecí říše také První čtení o zvířátkách - čti a vyprávěj. Tato publikace obsahuje klasické a známé pohádkové příběhy o zvířátkách, které si vyprávějí už celé generace.

           

Červená Karkulka je první čtení pro malé holčičky s velkými písmeny. Jedná se o knihu z edice „První čtení do kapsy“, kde jsou tradiční pohádky zkrácené a psané s citlivostí pro prvního čtenáře. V této edici najdete například také Popelku a jiné. Pohádky pro poslech a první čtení obsahují také CD, na kterém si dětičky mohou vyprávění poslechnout. Tato kniha a CD obsahují šest klasických pohádek z pera Hanse Christiana Andersena nebo Boženy Němcové a dalších. Najdete zde pohádky Čert a Káča, Červená Karkulka, Kocour v botách, Ošklivé Káčátko, Popelka a Pyšná princezna.

              

Dále se budeme věnovat knihám zejména pro malé kluky. Moje první čtení - Příběhy ze statku je čítanková kniha pro ty nejmenší, kteří se učí číst. Děti zde najdou jedenáct krátkých příběhů doprovázených nádhernými ilustracemi. Modrá kniha pohádek je z edice První čtení – bezva hra a poučení. Tato kniha v polstrované vatové vazbě je určená pro ty nejmenší předškoláky, kteří se touží naučit číst. Krátké, upravené, klasické pohádky jsou vhodné pro společné čtení s rodiči a následně i pro samostatné čtení, krůček po krůčku.

       

Pro malé dobrodruhy je tu Záhada školní půdy z edice První čtení, to nic není. Jestli váš školáček miluje pohádku Zootropolis, pak se mu určitě bude moc líbit kniha Moje první čtení - Zootropolis. V této edici najdete spousty čtení o hrdinech, které znáte z televizních obrazovek.

          

A jako bonus tu mám pro vás připravené dvě knihy, které by mohly být jak pro holčičky, tak pro kluky. Příhody veselých prvňáčků je první čtení s různými úkoly a je určené malým začínajícím čtenářům. A poslední knížečka pro nejmenší čtenáře je psaná velikými písmeny. Moje první čtení je příběh sourozenců, z nichž jeden začíná chodit do školy.

         

Vybrali jste si? Věříme, že ano. Držíme palce, v této těžké době, procvičujte, čtěte s vašimi nejmenšími a myslete na to, že dnes musíme být od sebe dál, abychom se co nejdříve mohli obejmout…      
Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺

Štítky