Knižní tipy

Přečteno o prázdninách

Přečteno o prázdninách
Co čtete v létě nejraději? Převládají oddechovky s tématy cestování, lásky, léta a sluníčka stejně jako u mě? Nebo to máte přesně naopak a toužíte se ochladit alespoň v knize, tím pádem upřednostňujete severské detektivky a thrillery? Nebo prostě zůstáváte věrni svému žánru, který čtete stále, bez ohledu na roční období?
Já jsem se nad tímhle tématem zamyslela a zjistila jsem, že mě počasí ovlivňuje opravdu hodně. Během roku čtu nejvíce společenské romány, knihy o holocaustu, občas to proložím nějakým hororem, thrillerem či cestopisem. V lednu si pak hodím ráda nějakou severskou detektivku a o Vánocích pohádku. Ale v létě? O prázdninách je přece čas na pořádné letní oddechovky, zábavu, romantiku, cestování a lásku. Nejlépe když kniha obsahuje vše dohromady. Nemohla bych v létě ani otevřít knihu, kde je sníh a zima. To je pro mě nemyslitelné. Ač toho většinou v létě přečtu nejméně, srpen byl pro mě docela plodný, až jsem se sama divila, když jsem knihy dávala dohromady. Takže v červenci to bylo šest knih a v srpnu deset kousků. Vybrala jsem pro vás ty nejzajímavější. Třeba vás nějaký můj tip navnadí. Podle mě jsou skvělé všechny :)
Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺

Štítky