Knižní tipy

Podzimní tvoření

Podzimní tvoření
Znáte to? Teď je přesně takové to mezidobí, kdy nám skončila práce na zahradě a na vánoční cukroví a tvoření vánočních dekorací nám ještě nějaký ten pátek zbývá. Truhlíky s muškáty nám už uvadly, pokojové rostliny se chystají k zimnímu spánku, pokud nemluvíme o vánočním kaktusu, který mimochodem u nás vždycky uvadne dřív, než rozkvete. Ale nechce se nám jen tak založit ruce do klína. Máme pořád chuť něco tvořit a zvelebovat. To je přesně ten správný čas mrknout na Dobré knihy a najít si pár inspirujících nápadů.
Nemáme po ruce nic moc vhodného a v obchodech se nám utrácet nechce? Pojďme se podívat, co by nám mohla nabídnout příroda kolem nás. Pomůže nám v tom publikace Nápady na podzim a zimu, která nám poradí, co lze najít třeba v lese a co krásného z toho stvořit.

Přiznám se, že nemám moc ráda to dýňové šílenství, které je poslední léta kolem nás. Dlabaní dýní, Halloween, hrůzné masky, to jde celkem mimo mě. Ale narazila jsem na šikovnou příručku, jak zabavit nejen sebe, ale i naše děti a něco vytvořit. Jmenuje se Šikulové, podzim, Halloween a radí nám co vykouzlit ze slupek od žaludů, barevného listí a suchých větviček.

Tvoření z přírodnin je útlá knížečka plná skvělých nápadů. Ukáže nám, jak využít čistě přírodní materiály, věci, které bychom prostě jen tak vyhodili do koše, a přitom z nich lze stvořit krásné dekorace.

Knížka Výtvarný rok – tvoření podle kalendáře nás provede tvořením opravdu po celý rok. Již dopředu si můžeme vytvořit krásné dekorace na jaro, léto, ale hlavně nyní na podzim. A poučí nás i o tom, co je to lunární a sluneční kalendář,  co znamenají jednotlivé svátky a jaká jídla k nim připravovat.

Máte vybráno? Najdete si ještě chvilku čas, než nám začne ta předvánoční horečka? Já se pohodlně usadím, uvařím si hrnek pěkně silného kafe a půjdu hledat inspiraci.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky