Knižní tipy

Podzim s knihami Michaely Klevisové

Podzim s knihami Michaely Klevisové
Začalo nám jedno z nejkrásnějších období roku. Stromy se zbarvují do nejrůznějších odstínů, rána i noci bývají chladné a když prší, je toto počasí pro knihomola jako stvořené, protože si může zalézt pod peřinu a číst si. Podzim je také obdobím, kdy vycházejí všelijaké knižní novinky. Nejvíce se však u čtenářů těší oblibě mrazivé detektivky. Máme pro vás hned několik skvělých tipů - a nebudou to ledajaké tipy!
Představíme vám hned několik detektivek z pera české autorky, paní Michaely Klevisové. Všechny tyto knihy již u nás vyšly, ale nyní je nakladatelství Motto představuje v novém kabátku. Pojďte se podívat, o jakých knihách je řeč. Třeba vás některá z nich zaujme.    „Vraždy ve vilové čtvrti.“ Kroky vraha je kniha, která nás zavádí do českého prostředí. V pražském lesoparku je totiž nalezena uškrcená mladá žena, a je to právě novinářka Julie Kellerová, která s ní naposledy hovořila. Oběť se navíc nápadně podobá její vlastní dceři. Že by se vrah zmýlil? Inspektora Josefa Bergmana čeká nelehký případ, ve kterém odhaluje svou vlastní minulost… Čtenáři, kteří se pustí právě do tohoto dech beroucího příběhu, se mají rozhodně na co těšit, jelikož každou stránkou graduje napětí, které vyvrcholí ve chvíli, kdy to nejméně čekáte.   Zmizela v mlze nás tentokrát zavádí do Norska. Známý inspektor Josef Bergman tu tráví léta plánovanou dovolenou a touží po odpočinku. Jenže ani v této severské zemi není ušetřen práce, když se náhodou připlete k zamotanému případu. Záhy zjišťuje, že každý obyvatel odlehlé vesničky má své tajemství. Musí se proto mít na pozoru.   „Některé vztahy končí vraždou“ Třetí knihou našeho výběru je Zlodějka příběhů, díky níž se vracíme do českého prostředí. Inspektor Josef Bergman je nucen řešit další zapeklitý případ. Tentokrát jej o pomoc poprosí šéfka televizního scénáristického týmu Anna Valentová, jejíž dcera se pohřešuje, a někdo ji vydírá. U Anny je to stále jako na houpačce – buďto ji lidé milují nebo nenávidí. Je proto těžké odhalit, kdo se ji snaží "jen" vydírat a kdo stojí za zmizením její dcery. Mají s tím vším něco společného její dvě kamarádky z dětství???   „Kdo vraždí mladé dívky?“ V knize Dům na samotě se ocitáme ve středočeské vesnici. Nejprve vše začíná dobře. Mladý pár zůstal ve starém mlýně a chystá se na rekonstrukci. Výtvarnice Nela má s přítelem velké plány, jenže poté je v lesích nalezena mrtvá mladá dívka, která byla naposledy spatřena s Neliným přítelem. Celou vesnici začne obcházet strach. Kdo je vrahem a proč zabíjel?    „Vraždy v písečných dunách.“ Poslední knihou z výběru je titul s názvem Ostrov šedých mnichů. Pro mě osobně je tato kniha nejlepším kouskem z celého výběru, i když si myslím, že všechny stojí za pozornost. Příběh nás zavádí na odlehlý ostrov s názvem Schiermonnikoog, kde zemře mladá žena a její vrah je i po jedenácti letech nedopaden. Ctižádostivý reportér Johan Rutten je odhodlán s tím něco udělat a rozhodne se zahájit nový cyklus s neobjasněnými vraždami, ale krátce po příjezdu je zavražděn. Figuruje u obou případů tentýž pachatel?   Michaela Klevisová je právem dvojnásobnou držitelkou ocenění nejlepší české detektivky. Můžeme být hrdí, že i čeští autoři se můžou rovnat s těmi světovými. Neříkám, že všichni, ale paní Klevisová určitě ano. Za celý náš tým bych vám ráda popřála krásně strávené toto období a plno čtenářských zážitků.  
Image
Milovnice deštivých dnů, knih, ovocného čaje a horké čokolády. Řídím se citátem: "Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst."

Štítky