Knižní novinky

Osmý příběh Harryho Pottera vyjde na podzim!

Osmý příběh Harryho Pottera vyjde na podzim!
Harry Potter And The Cursed Child - Parts One and Two je název chystané divadelní hry Jacka Thornea, jež je založena na novém příběhu J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea. Jedná se o vůbec první oficiální potterovský příběh napsaný speciálně pro divadelní prkna. Práva na knižní vydání scénáře získalo nakladatelství Albatros.
Světová premiéra proběhne 30. července 2016 v londýnském West Endu, knižní podoba vyjde ve Velké Británii o den později a na český překlad si počkáme do podzimu. Je to sice dlouhá doba, ale jak se říká, kdo si počká, ten se dočká. :) A my se navíc můžeme těšit na skvělý překlad v podání Petra Eliáše, držitele ocenění Prémie Tomáše Hrácha za překlad z angličtiny.

A o čem bude příběh?

Harry Potter to neměl nikdy jednoduché a ani dnes, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to nemá vůbec lehké. Trápí ho minulost, na kterou chtě nechtě nedokáže zapomenout, navíc řeší boj nejmladšího syna Albuse s tíhou rodinného dědictví. Minulost a současnost se začínají nebezpečně prolínat a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota občas vyvěrá z nečekaných míst. Potterovská mánie se zrodila již v roce 1997, kdy vyšel první knižní příběh o Harry Potterovi. J.K.Rowlingová nás pravidelně zásobovala dalšími pokračováními až do roku 2007. Po celém světě se prodalo přes 450 miliónů výtisků, celá série byla přeložena do rekordních 79 jazyků a vzniklo podle ní celkem 8 populárních velkofilmů. A my, mudlové, už se nedočkavě třeseme na osmý příběh! :)
Image
Jsem milovnice cupcakes, dobré kávy a krásných knížek! Stejně tak jsem hrdá venčitelka psa jménem Ballů a věčná studentka mediálního managementu.

Štítky