Knižní tipy

Ohlédnutí za přečtenými knihami

Ohlédnutí za přečtenými knihami
Je to tak, astronomické léto nám definitivně skončilo. Nezbývá než doufat, že nás ještě čeká babí léto a poslední paprsky sluníčka. Ale léto nebylo jen o koupání, opalování a výletech, ale i o knížkách. A jaké jsem přečetla já? Spoustu oddechovek a milých příběhů. Pojďme se na ně podívat.
Nejvíc mě chytla za srdce novinka Jak se dědí tajemství. Mám moc ráda příběhy, které jsou plné starých, rodinných tajemství. A tento byl opravdu jako pohlazení po duši. Příběh mladé ženy, která zdědila velkolepé, ale zchátralé panství a tajemství, které jí matka celý život tajila . Jako další knihu přečtenou v létě musím představit V jabloňovém sadu. Dvě dějové linky, dvě časové osy, ale příběh, který se spojí v dokonalém příběhu. Nečekané dědictví starého a zaběhlého sadu a rodinné vazby, o kterých hlavní hrdinka neměla ani tušení. Na moment jsem si odskočila k jinému tématu, než je láska a rodina a to k thrilleru Zaříkávačky. Přestože je uváděn jako western, žádné divoké přestřelky na koních nečekejte. V knize jde o záhadná zmizení a ženu, která se po dlouhých letech vrací do rodné vesnice, aby se postavila tváří v tvář svým starým démonům a rozluštila tajemství obyvatelů této malé apeninské vesničky. A jako poslední tip mám pro vás  Za dveřmi tma. Knihu jsem četla na začátku léta a byla jsem mile překvapena, neboť jde o autorku pro českého čtenáře zatím zcela neznámou. Příběh je zasazen do malého města uprostřed hor a lesů a dýchne na vás tíživou atmosférou. Zmizení mladé díky rozvíří stojaté vody místního života všech obyvatel a na povrch vyvstanou skryté prohřešky, zášť a předsudky. Léto bylo na čtení průměrné, ale tituly, které jsem si vybrala, stály za to. Pokud jste náhodou nečetli některou z výše jmenovaných knih, vřele je doporučuji.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky