Knižní tipy

Ohlédnutí za dubnovými novinkami

Ohlédnutí za dubnovými novinkami
Duben nám přinesl plnou náruč nových knih. Které nás zaujaly?
Jako první zmíním knihu, která je překvapivě zařazena do kategorie dobrodružství a western. Což může být lehce zavádějící, neboť anotace knihy Beze stopy slibuje příběh soukromé vyšetřovatelky, která většinou pátrá po pohřešovaných osobách, ale tentokrát se stane jednou z nich. Vydá se hledat odpovědi do losangeleského podsvětí a zjišťuje, že její biologická matka byla zavražděna, ale policie po vrahovi dávno přestala pátrat. V dubnu vyšla i dlouho očekávaná novinka Darcy Coates, Záhada domu Marwicků. Tato autorka má na svém kontě již čtyři knihy s duchařskou tématikou a tento, pátý příběh, je nedočkavě vyhlížen českými čtenáři. Opět půjde o strašidelný dům, opět se budeme trochu bát.

Malá lhářka je příběh falešného obvinění ze zneužívání, vyprávěný z pohledu obviněného Nicka Deana, otce od rodiny, a z pohledu mladé dívky, která se tak trochu nudí. Netuší, co všechno svým obviněním rozpoutá.

Pokud máte chuť na trochu chmurného čtení, potom sáhněte po knize Děvčátko a nacista. Příběh z roku 1943 o důstojníkovi SS, kterého po rodinné tragédii převeleli přímo do centra dění, do vyhlazovacího tábora Sóbibor. Když mezi dětmi objeví děvčátko, které se nápadně podobá jeho dceři, je pevně rozhodnut přestat přihlížet zvěrstvům, která se kolem něj dějí.

Abychom se nezabývali jen samými smutnými tématy, vybrala jsem oddechovku, která je ze života. Jí zemře manžel, on přijde o svůj talent coby baseballový nadhazovač. Když se Evvie a Dean setkají, mají k sobě blíž, než to vypadá, a uzavřou dohodu. Nebudou se toho druhého ptát na jejich traumata. Ale pravidla jsou od toho, aby se porušovala. To jsou hlavní body novinky Evvie Drakeová začíná znovu.

Takže přátelé, ať už jste milovníky krimi nebo červené knihovny, Dobré knihy mají stále v rukávu nepřeberné množství knih, které na nás čekají. Přeji nám, ať vše zvládneme a dočkáme se už konečně teplého, voňavého jara.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky