Knižní tipy

Očekávané podzimní novinky

Očekávané podzimní novinky
Léto pomalu odchází, ale podzimní knižní novinky jsou již za rohem. A tak se i letos můžeme těšit na spoustu zajímavých knih. Zde je pár mých osobních tipů, na které mám zálusk.
Jako první vám představím autora, který je českým čtenářům již dobře známý. Jeho knihy, v hlavní roli s genealogem Jeffersonem Taytem, jsou velmi čtivé. V polovině září vychází novinka Steva Robinsona s názvem Dopisy od mrtvého. Opět budeme s hlavním aktérem příběhu pátrat po rodinných tajemstvích, která nás zavedou až do daleké Indie.

Kdo se rád alespoň trochu bojí, pak by mu neměla uniknout novinka skvělé Darcy Coates Duchové rodiny Folcroftů. Jde již o čtvrtý příběh této autorky a já jsem přesvědčená, že ani tentokrát nezklame. Velký, starý dům v horách, milující prarodiče a zamčená místnost. Příběh, ze kterého bude při čtení mrazit.

Máte rádi pořádné napětí a trochu starých tajemství? Pak by vám neměla uniknout kniha Mrazivá ozvěna. Jde o příběh tří chlapců, které dospělost oddělila, ale po dlouhých letech se v lese najde mrtvé a zohavené tělo jednoho z nich. A je jasné, že někdo chce zabránit, aby nevyřčená tajemství zůstala zamlčena.

Samozřejmě nesmím zapomenout na dlouho očekávanou novinku dvou autorů, manželů, kteří píší pod pseudonymem Lars Kepler. Zrcadlový muž a zmizení malého děvčátka, které se znovu objeví až po pěti letech. Joona Lina, svérázný vyšetřovatel, má před sebou opět nelehký úkol a tentokrát si na pomoc povolá hypnotizéra.

Ale abych nebyla za podivína, který vám nabízí jen samé krváky a thrillery, mám pro vás i jednu trochu romantickou lahůdku. Sídlo Dunmor Castle, mladá designérka a tajemný Ir, do kterého se bezhlavě zamiluje. Ovšem, každý skrývá nějaké tajemství - a zde navíc půjde o zmizení před dvaceti lety, které má hodně společného s tímto kouzelným domem. V bouři se vydáme do dalekého Irska a přijdeme všemu na kloub.

Já mám vybráno, co vy? Trefila jsem se alespoň jednou knihou do vašeho vkusu? Užívejte si záblesky babího léta, připravte si pletací jehlice a napleťte si teplé ponožky, neboť zima k nám vtrhne opravdu zanedlouho.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky