Knižní tipy

Nebe (ne)počká

Nebe (ne)počká
Začátkem února jsme byli svědky velkého vesmírného úspěchu. Už čtrnáct dní sviští kolem slunce červený sporťák značky Tesla s figurínou Starmana za volantem. Tým Space X v čele s Elonem Muskem, který má tento úspěch na svém kontě, se tak nesmazatelně zapsal do historie kosmonautiky.
I když nám pomyslné dveře do vesmíru otevřeli až Jurij Gagarin, Neil Armstrong, Buzz Aldrin či Vladimír Remek, klíč k nim vytvořili už na přelomu 19. a 20. století slavní teoretici Konstantin Ciolkovski a později Robert Goddart. Jejich činy jsou svého druhu jedinečné, nicméně odvážné myšlenky týkající se vesmíru patří k člověku odnepaměti. Chuť dotknout se vzdáleného, prozkoumat neznámé, bádat, riskovat a jít dál navzdory překážkám jsou základními lidskými vlastnostmi, stejně tak jako víra v zázraky. O tom, že kosmonautika není žádná nuda, se můžete dozvědět třeba z následujících knih a her:  
Image
Vystudovala jsem francouzštinu a češtinu na brněnské univerzitě. Jsem nenapravitelná optimistka, která díky dcerám věří v jednorožce, dobré lidi a šťastné konce. Ráda píšu a čtu a nepřestávám žasnout nad krásou našeho jazyka.

Štítky