Knižní tipy

Májové knižní radosti

Májové knižní radosti
V knižním světě se na nás i v květnu budou hrnout novinky, na které čekáme. Jsem milovníkem thrillerů, ale našla jsem i jiné žánry, o kterých vím, že mají své fanoušky. O víkendu má být opět krásně, tak oprašte zahradní lehátko a nechte se inspirovat mými květnovými knižními tipy. Jdeme na to!
Hned na začátku května vyšla novinka Stefana Ahnhema s názvem Osmnáct pod nulou. Jeho předchozí knihy jako je Oběť bez tváře, nebo Devátý hrob naháněly při čtení husí kůži. Autor si na nic nehraje, děj nepostrádá akčnost a rychlý spád, proto myslím, že ani jeho nová kniha nebude výjimkou. Máte rádi staré zločiny, stará tajemství, která nikdy nemají být vyřčena? Pak Malé sladké lži jsou pro vás to pravé. Příběh mrtvé dívky, který se otevírá po osmnácti letech, slibuje drama a napětí do poslední stránky. Znáte Tima Weavera? Jeho osmý případ Muž bez minulosti nám představí muže, který si nepamatuje kdo je, kým je, jeho paměť je temná a prázdná. Obrátí se na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera o pomoc a spouští tím sled událostí vedoucích až k vraždě, staré několik let. Knihy Colleen Hoover jsou určeny všem romantickým duším a její nejnovější kniha Na obtíž líčí příběh rodiny, žijící v kostele, se všemi nástrahami života. Nelze nezmínit novinku Martiny Cole Zlomení. Její knihy jsou plné násilí, ve kterých v hlavní roli je vždy rodina, čest, ale také drogy, lidé na hranici zákona a ženy, často hlavou celého klanu. Než jsem tě poznala, Život po tobě… není třeba dlouze představovat Jojo Moyes. Milovníci této literatury ví, že vychází volné pokračování těchto knih s názvem Sama sebou, ve které hlavní roli má opět Louisa Clarková, dívka, která přišla o přítele na vozíku a stále se snaží žít dál tak, aby na ni byl pyšný. Vybrali jste si? Můj seznam se opět rozrostl a doufám, že alespoň některé jsem nalákala na novinky, které na nás v následujících týdnech čekají na pultech knihkupectví. Užijte si druhou polovinu května, snad nám bude alespoň trochu přát počasí - a hlavně šťastnou ruku při výběru knih.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky