Knižní tipy

Magnesia Litera 2021

Magnesia Litera 2021
Již dnes večer proběhne slavnostní galavečer u příležitosti vyhlášení prestižních knižních cen Magnesia Litera 2021. Nominace na ocenění mají tři desítky knižních titulů včetně tří blogů. V osmi kategoriích je po třech nominacích, Litera za prózu má nominací šest.
Nejdůležitějším úkolem výročních knižních cen Magnesia Litera je propagovat kvalitní literaturu a dobré knihy. A to bez omezení a bez ohledu na žánry: stejnou pozornost si zaslouží spisovatelé, básníci, překladatelé, nakladatelé i vědci a teoretici. Proto bylo ocenění rozvrženo do devíti kategorií, které se snaží obsáhnout veškerou domácí knižní produkci. A jaké knihy byly letos nominovány?  Palmknihy Litera za prózu
Moleskine Litera za poezii
      
Litera za knihu pro děti a mládež

     

Litera za naučnou literaturu
      
Litera za nakladatelský čin
      
Litera za publicistiku
     
Litera za překladovou knihu
Litera za debut roku
    
Magnesia Blog roku Do Thu Trang: Asijatka.cz Jaroslav Flegr: Milý Micíku (facebooková stránka) Městská policie Přerov (facebooková stránka)
Image
Vystudovala jsem francouzštinu a češtinu na brněnské univerzitě. Jsem nenapravitelná optimistka, která díky dcerám věří v jednorožce, dobré lidi a šťastné konce. Ráda píšu a čtu a nepřestávám žasnout nad krásou našeho jazyka.

Štítky