Knižní tipy

Má knižní prázdninová výbava

Má knižní prázdninová výbava
Hurá! Moje nejoblíbenější roční období je tady. S milovaným létem přichází také letní čtení, které je specifické tím, že je prostě na toto prázdninové téma. I když to letos zatím na léto moc nevypadá, protože pořádné teplo ještě nebylo a stále prší. Tím víc si ho s potěšením zpříjemním skvělým čtením. Vždy čtu moc ráda o pobytech u moře, cestování, letních láskách a dovolených. Ani letos tomu není jinak. Pojďte se se mnou podívat, jaké prázdninové knižní tipy jsem si pro vás připravila.
Moje první „must have“ byly samozřejmě knihy z mého milovaného Řecka. Když jsem se dozvěděla, že konečně vychází další kniha Mandy Baggot a její Poslední řecké léto, hned jsem musela knihu mít. Stejně tak další novinku z nakladatelství Baronet Řecký sen. Obě slibují krásný prázdninový romantický příběh plný svalnatých Řeků, moře, sluníčka a lásky.

            

Další kniha, na kterou se chystám a už mi čeká na poličce, je Ještě jeden croissant na cestu. Milujete Francii, dobré jídlo a cestování? Pak je pro vás tato kniha přesně to pravé ořechové. Autorka, a zároveň hlavní hrdinka knihy, projela na kole celou Francii a podělí se s námi o svoje zážitky, při kterých se zasmějete, budou se vám sbíhat sliny z popisovaného výborného jídla a nebudete ochuzeni ani o recepty na různé dobroty.

Následující kniha má nádhernou obálku a slibuje krásný příběh tajemství, lásky a dávné minulosti. Šepot papíru a inkoustu od nakladatelství Fortuna Libri mě zaujala na první pohled. Smrt snoubence, malé knihkupectví, záhada tajemného zápisníku psaného před sto padesáti lety… To zní jako krásné čtení, co myslíte?

Nedávno jsem přečetla Slzy africké lásky a myslím, že knihu můžu doporučit také jako letní čtení. Kayla žije velmi skromným životem ve vesničce Konso v Etiopii. Už jako osmiletá je zvyklá hodně pracovat, aby přežili. Denně chodí do řeky pro vodu, školu nenavštěvuje, pomáhá mamince s živobytím. Jednoho dne však přijde o oba rodiče a stává se z ní osamělý sirotek, bez pomoci, bez peněz na přežití. Rozhodne se odejít z rodné vesnice, za štěstím. Toulá se všude možně, stane se členem pouličního gangu malých dětí, kteří kradou, fetují a potloukají se po ulicích. Po nějaké době ji však objeví bílá žena, která se jí ujme. Kayla začne chodit do školy, vyroste z ní vzdělaná mladá žena. Najednou se jí však život opět zhroutí. Musí se vdát za Araba, kterého nezná, nemiluje a dokonce je jí odporný. Co s ní bude dál?

Jistě jste už zaznamenali sérii Srdcovky od nakladatelství Motto. Vychází už třetím rokem, jedná se o oddechové letní romantické čtení s krásnou obálkou. Ani letos tomu není jinak. A vyšlo zde hned několik knih, které mě svou anotací velmi zaujaly. Přeju si... tebe! slibuje zábavný příběh o svobodné pětatřicítce, která jde na svatbě už zase jenom za družičku, protože sama nemá přítele, její vlastní svatba je pro ni utopií. A druhou Srdcovkou je Obchůdek na rohu, kde se hlavní hrdinka pouští do nového podnikání, a zároveň pátrá, kdo jí tento obchůdek odkázal a co se za tajemným dědictvím skrývá…

           

Už delší dobu mě láká autorka Jenny Colgan. Sice jsem se ještě k žádné její knize nedostala, ale slyším na ni jenom samou chválu. Nejvíce mě zaujaly romány Kavárnička na pobřeží a Nekonečná pláž. No řekněte sami, už jenom ty názvy zní letně a velmi lákavě, nemám pravdu? Úspěšná kavárna na pobřeží, moře a spousta dobrot i s recepty.

          

No a v poslední knize se podíváme do mého milovaného Říma. Čtvero ročních období v Římě mám už dlouho na svém seznamu „must read“. Nádherná obálka, Řím a známý autor Anthony Doerr… Tato kniha je oslavou Říma, popisuje skvělé dobrodružství v tomto nádherném městě, navštívíte spousty památek, zákoutí i restaurací. Budete se toulat uličkami a prostě snít svůj sen…

Krásné léto, přátelé!
Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺

Štítky