Knižní novinky

Lednové knižní novinky

Lednové knižní novinky
Tak milí přátelé, je to za námi. Vánoční shon, dárky, cukroví, blikající světýlka, to všechno je pryč a nastává nám takové mezidobí, než přijde jaro. Já osobně strašně nerada odstrojím stromeček a zamknu vánoční výzdobu ve skříni, protože to mám moc ráda. Ale alespoň máme jistotu, že knihy budou vycházet dál a teď na ně budeme mít víc času. Opět jsem našla spoustu novinek, které se už těší, až si je poprvé otevřeme, tak se pojďte spolu se mnou podívat na pár z nich.
Začnu, pro mě zcela netradičně, románem. Ale anotace mě doslova uchvátila a už se na knihu moc těším. Hluboká modř moře je příběh, ve kterém se bude pátrat po tajemné zahradě, kterou kdosi před lety namaloval. Pátrání hlavní protagonistku přivede až ke zchátralému zámečku a ani o trochu romantické linky nebude nouze. Osobní asistentka je název detektivky, kterou si musím určitě pořídit. Autorkou je Renée Knight, která má za sebou skvělé dílo Dokonalý cizinec. V její nové knize, jak už z názvu vyplývá, se nám představí osobní asistentka Christine, dvacet let oddaná služebnice nevděčné Miny. Ovšem s Christine si není radno začínat.

Autora Anders de la Motte netřeba asi představovat. Letos v lednu u nás vychází jeho další thriller Zimní oheň, ve kterém se hlavní protagonistka Laura vrací po třiceti letech do malého městečka, ve kterém před třiceti lety vyhořela tančírna. Tento požár měl na svědomí smrt mladé dívky a po letech to vypadá, že se Lauře vrací paměť a s ní i vzpomínky na starou tragédii.

Pokud máte rádi psychothrillery, ve kterých hlavní roli hraje amnézie, pak Žena bez minulosti by vám neměla uniknout. Detektiv Abigail Boonová se probere vedle mrtvé dívky a nemůže si vůbec na nic vzpomenout. Zoufale se snaží, aby se jí paměť vrátila, neboť zrovna pracovala na případu zmizení malé holčičky.

Amélia Greyová je restaurátorka opuštěných hřbitovů. Když si ji najme anonymní dárce, aby zrestaurovala celého hřbitova, kde jsou uloženy ostatky jen bohatých a mocných lidí, neváhá a skočí po příležitosti. Ovšem objeví se duch mrtvé holčičky a pátrání po jejím vrahovi ji přivede až před brány honosného sídla, ve kterém se ukrývá nejedno temné tajemství. To je kniha Probuzení.

Já jsem rozhodnuta. Nedám zimě šanci, dostat mě do špatné nálady a lednový výběr knih mi v tom jen pomůže. Snad to budete mít stejně a trefila jsem se vám do vkusu.  
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky