Knižní tipy

Knižíšek pro všechny nebojsy

Knižíšek pro všechny nebojsy
Mají vaši blízcí rádi horory, thrillery, detektivky nebo dobrodružné romány? Pak čtete správně, pojďte se s námi inspirovat, co nadělit všem nebojsům a přátelům, kteří se rádi bojí, fandí duchařinám, napětí nebo krvavým mordům.
Pokud někdo z rodiny fandí dobrodružným románům trochu drsnějšího rázu, pak rozhodně doporučuji V náruči kanibala z pera mojí oblíbené české autorky Barbory Walterové Benešové. Pokud vaše blízké zajímá téma kanibalismu, domorodých afrických kmenů, přitom propojené s moderní současností, a nevadí jim malá dávka drsného sexu, pak si rozhodně nenechte ujít tuto novinku z nakladatelství Alpress.

Pro milovníky hororů doporučuji světoznámého Stephena Kinga. Například jeho Ostrov Duma Key je velmi překvapivý. Jedná se o zvláštní, poutavý román, záhadný a velmi tajemný. Na konci je odkryto jedno dávné tajemství, které se na ostrově odehrálo, a vy nebudete věřit vlastním očím. Další Kingovkou je proslulé Osvícení plné duchů. A jako poslední nemůžu nezmínit pokračování Osvícení, které právě vyšlo v reedici u nakladatelství Beta, s názvem Doktor Spánek.

U duchařin a hororů ještě chvilku zůstaneme. Pokud má vaše maminka či sestřenice ráda takové ty fantasy duchy, pak tu pro vás mám Duch domu Ashburnů. Zlomené duše je naopak příběh, kde najdete všechno: detektivní zápletku, dávné tajemství a také trošku duchařiny. Příběh je napínavý od začátku do konce.

        

Jako další tu mám tipy od českých autorů. Horor Mízožravci je příběh s neobvyklým námětem. Je temný, krutý a děsivý. Potemnělý ráj je výborná detektivka z pera české spisovatelky Markéty Harasimové. Pokud hledáte napínavé čtení, obsahující také lásku, ždibec erotiky, ale i vraždy a tajemno, pak si rozhodně nenechte Potemnělý ráj ujít. Další tu mám čerstvou novinku od stejné autorky, Černá vdova. Domácí násilí, týrání, boj o život – to vše obsahuje tento napínavý detektivní román od Markéty Harasimové.

        

Kdo by neznal Yrsu, královnu severské krimi. Katarze je její nejnovější román. Snad mohu prozradit, že se v knize jedná o téma šikany mezi teenagery. Co se může stát, když se tyto problémy neřeší? Pokud vám nevadí drsně popisované vraždy, pak si určitě přečtěte toto dílo. Je napínavé, kruté a probírá aktuální téma ze života. Další můj horký tip jsou Tiché lži. Román je opravdu mistrně napsaný a já jsem byla nadšená. Tiché lži jsou plné překvapivých zvratů, jsou strhující a temné. Tak moc temné, že jsem knihu nedokázala odložit. Tento psychologický thriller je výjimečně napínavý a nebezpečný. Postupně odkryté vrstvy hrůz minulosti vám nedají spát! Toto je jeden z nejlepších thrillerů, respektive psychologických románů, co jsem kdy četla.

          

A jako poslední tu mám pro vás bonus. Knihu, kterou mám vyhlédnutou a brousím si na ní zuby. Jedná se o fantasy horor, který by měl být opravdu děsivý, temný a velmi ojedinělý svým námětem. Každopádně vím, že je zfilmovaný a také na film se brzy chystám. Ano, je to Bird Box.

Snad jste, ať už thriller, horor nebo detektivku, vybrali a máte Ježíška vyřešeného. A pokud ne, vězte, že stačí zadat do lupy slovo „thriller“, „horor“ nebo „krimi“ a vyběhne vám další spousta nabídek, které by vás mohly při nákupu Knižíška inspirovat. Tak šťastnou ruku a krásný předvánoční čas, přátelé!
Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺

Štítky