Knižní tipy

Knihy pro malé zvídavce

Knihy pro malé zvídavce
Máte doma malého zvědavce, který vám neustále pokládá otázky typu proč a jak? Ukojit tuto zvědavost někdy není jednoduché. Ale já mám nápad, jak na to vyzrát, pokud váš malý nezbeda alespoň trošku umí číst.
Určitě bych začala nějakou naučnou knížkou. Nemusí to samozřejmě být hned Ottův naučný slovník (ten jsem tedy nikdy ani neviděla, natož abych ho četla). Ale taková Zvířátka – obrázková encyklopedie pro děti je krásným řešením, jak naučit děti poznávat třeba zvířátka ze statku.

A máme tady ono slavné PROČ? Perfektní odpovědi na záludné otázky, to je podtitul této encyklopedie pro děti a ano, přiznávám, ona je spíš tak trochu pro nás, když si nevíme rady, jak správně odpovědět. Proč ptáci létají? Proč padá sníh? Proč, proč, proč... už nás nepřekvapí.

Pokud máte doma ještě předškoláka, pořiďte mu Encyklopedii předškoláka. Má spoustu naprosto srozumitelných odpovědí na zvídavé otázky a zároveň ho zábavnou formou připraví na vstup do školy. Pro děti od pěti do devíti let jsem vybrala První encyklopedii plnou fotografií z různých odvětví, ve které najdou snad všechny odpovědi na otázky, které ho zajímají. Doplněna je i úkoly, které dítě hravě zvládne.

A pozor! Nastaly už u vás otázky typu co dělá popelář, co dělá soudce? Na všechny tyto dotazy prckovi odpoví Kdo co dělá?. Dokonce mu i napoví, zda je možné být klaunem a zda je to taky zaměstnání.

Jak se staví dům? Jak se tvoří internet? Jak se udělá auto? Tohle a ještě spousta otázek a odpovědí v sobě skrývá publikace s názvem Víš, jak se co dělá?, se kterou si děti užijí spousty zábavy.

Asi bych ji zmiňovat neměla, ale tato knížka mě naprosto uchvátila. Má celkem zavádějící název Jak se stát dokonalým prevítem a na svých stránkách ukrývá spoustu triků, jak trochu, ale opravdu jen malinko pozlobit nás, rodiče.

Máte vybráno? Užívejte vybírání knih pro vaše ratolesti a dejte si dobré kafe a nohy na stůl, domácí práce počkají.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky