Knižní tipy

Knihy nabité smíchem

Knihy nabité smíchem
Měli jste špatný den a potřebujete rozesmát? Nebo se prostě chcete odreagovat a přečíst si něco vtipného, nenáročného, co vás pohladí po duši a zlepší náladu? Co takhle knihy plné humoru, vtipných hlášek, u kterých se můžete smát z plna hrdla nebo minimálně pro sebe usmívat „pod fousy“? Pak čtete správně. Mám tu pár zaručených tipů pro muže i pro ženy, některé „profláklé“, ale i ty méně známé, které mi vykouzlily úsměv na tváři…
Nejdřív bych ráda začala známou českou klasikou, Patrikem Hartlem. Jeho nejnovější kniha je Nejlepší víkend, ale můžete klidně zkusit také nějakou jeho starší tvorbu, jako je například Malý pražský erotikon. Patrik Hartl je známý český režisér a autor úspěšných divadelních komedií. Je proslulý svým specifickým humorem a smíchem.

Dále tu mám knihy Pavly Smetanové, žijící na řeckém ostrově Korfu. Autorka píše o svém životě, zážitcích ze života s Řeky, o jejich zvyklostech a jiných pohledech na věc, které jsou často pro nás velmi vtipné. Příběhy z olivového ostrova je jejím prvním vyprávěním v tomto stylu a po jeho úspěchu napsala volné pokračování Pod cypřišem se sklenkou ouza. U těchto knih jsem se opravdu velmi nasmála a ráda se k nim vracím. Jsou to milá, vtipná pohlazení na duši.

  Když jsme u toho cestování, pak tu mám taky něco z Chorvatska. Příručka jadranské snoubenky byla jednou z mých prvních humorných knih a já se snad smála od začátku do konce. Jedná se o postřehy Češky, která prožívá lovestory s Chorvatem, za kterého se později vdá. Vyšly tři díly těchto příhod, další je například Návrat jadranské snoubenky.

Knihy, které se také dočkaly po velikém úspěchu svého pokračování, jsou Dítě školkou povinné. Například Dítě školkou povinné - Jak čůrají nevěsty je tuším třetí díl, části na sebe nenavazují. Jedná se o nálož vtipných příhod tatínka s čtyřletou dcerou Viki, která má neuvěřitelnou vyřídilku. Tyhle knihy jsou ideální oddechové čtení, u kterého se budete doslova "chlámat" smíchy. Obsahují neuvěřitelné hlášky a postřehy malé holčičky, které vám opravdu na každé stránce vykouzlí úsměv na tváři. Nejnovější díl je Dítě školkou povinné - Pozor dítě!.

Hořící měsíc je první kniha od Jo Watson, která píše velmi humorné romány pro ženy. Její knihy mi trošku připomínají Deník Bridget Jones, hlavní hrdinky jsou magnety na trapasy, vtipné situace, snaží se sebrat, postavit na vlastní nohy a vždy cestují někam do ciziny, kde hledají samy sebe. Hořící měsíc se odehrává v Thajsku, je plný dobré nálady a dobrodružství. Svatba naoko je druhá kniha, která u nás od Jo Watson vyšla, a je stejně zábavná jako Hořící měsíc. Odehrává se tentokráte na Mauriciu a je to prostě romantická komedie jako vyšitá. Už se moc těším, až vyjde autorčina třetí kniha, která se odehrává v Řecku.

Ještě to nebalím, vzkazuje babička je zábavný letní road trip, hlavní hrdince je 75 a ta se jednoho dne rozhodne, že už jí nebaví pomalu, ale jistě umírat v domově důchodců. Tak se sebere, nasedne do obytného vozu a jede napříč Evropou až do Francie, kde najde nový smysl svého života, krásný dům s vinicemi - a životní lásku.

Na závěr tu mám dvě letošní noviny. Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět je pokračování Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel. Nyní už téměř legendární švédský humorný román se dočkal letos svého pokračování, v němž už je to rok, co stoletý Alan utekl z domova důchodců a užívá si života na Bali. V tomto díle zažívá nová dobrodružství, která vám opět vykouzlí úsměv na tváři.

A poslední knihou je čerstvá novinka z nakladatelství Jota Veterinářka. Což je humorem a energií nabitá sbírka příhod jedné neohrožené mladé veterinářky v Irsku.

A to by bylo pro dnešek vše. Usmívejte se na svět, přátelé, protože s úsměvem a pozitivními myšlenkami jde prostě všechno líp :-).        
Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺

Štítky