Knižní tipy

Jedeme do kempu

Jedeme do kempu
Dovolené jsou v plném proudu a vy se ji chystáte strávit v naší krásně vlasti, v kempu. Ať už to bude v karavanu nebo pod stanem, určitě se hodí pár rad, které vám pomohou si v otevřené přírodě uvařit nebo se zorientovat v těch nejlepších kempech u nás, ale i v okolním zahraničí, co myslíte?
Začněme tedy nejdříve výběrem kempu. Měl by mít určitě dobrá hodnocení, mělo by tam být čisto a dostupné aktivity, po kterých toužíte. Jak to všechno zjistit? To je jednoduché! Máme tu pro vás Nejlepší kempy 2019 - Velký průvodce, kde najdete ty nejlepší kempy České republiky, ale také Slovenska, Německa, Rakouska, Chorvatska, Itálie a Maďarska. Všechny otištěné informace v katalogu jsou každoročně osobně prověřovány. Obsahují celkové údaje o kempech, včetně fotografií a tipů na výlety v okolí. Na cestu by se mohla hodit Automapa České republiky, na které jsou také různé kempy vyznačené. A nejen ty, najdete zde také hrady a zámky, přírodní zajímavosti, dálnice, silnice, železnice, silnice evropského systému, zříceniny, církevní objekty, městské památkové rezervace, lázně a jiné zajímavosti. Když už máte vhodný kemp předem vybraný, při balení se rozhodně hodí publikace Elektronika pro kempy a karavany, která vám poradí, jakou potřebnou elektroniku pořídit, když se budete muset obejít bez zásuvek. Taková dobíjecí stanice na solární energii se hodí na cestách určitě každému, že? No, a když už máte promyšlené i tyhle záležitosti, pak je čas popřemýšlet, jestli s sebou tahat nějaké jídlo nebo koupit vše až na místě, a co vlastně vařit v přírodě. V tom vám rozhodně poradí Kempinková kuchařka - Recepty pro vášnivé cestovatele, kde najdete takové ty klasické cestovní pokrmy, které jsou ve znamení rychlosti a jednoduchosti. Jako bonus v knize najdete tipy na skladování potravin, na jejich chlazení nebo na výběr vařiče. A pokud se nespokojíte jen s jednoduchým stravováním ve formě párku v županu nebo klackovým chlebem, pak tu pro vás máme Outdoorovou kuchařku - Od rodinných výletů po zimní horské expedice od nakladatelství Smart Press. Tato kniha slibuje dokonce gastronomické zážitky, které si připravíte pod širým nebem, třeba i na otevřeném ohni.         Jestli hodláte v kempu pouze grilovat, pak se vám určitě bude hodit kniha Grilujeme po česku. Tato publikace je vydaná od Čechů pro Čechy. Byla sepsána pro všechny, kdo si chtějí na grilu připravit nejrůznější pochoutky, aniž by museli sahat hluboko do kapsy, a mají zájem ochutnat něco typicky českého. No, a pokud toužíte také po něčem trošku jiném, třeba i s nádechem exotiky, pak je Grilování (Edice Apetit) přesně pro vás. Najdete zde recepty s masem i bez masa, recepty na různé dipy, sladkosti, burgery, plody moře, ryby, ale také drinky, které u grilování nesmí chybět. Tak, teď jste do kempu dokonale připraveni a nic vás (doufáme :-)) nepřekvapí.     Krásnou dovolenou a šťastnou cestu!
Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺

Štítky