Knižní tipy

Jaké pohádky nás právě teď baví

Jaké pohádky nás právě teď baví
Přátelé, vítejte u speciálního dílu naší pravidelné rubriky Právě teď nás baví, věnované hlavně rodičům, dětem a pohádkám. Přemýšlíte, jaké knížky koupit vašim nejmenším a v té změti se vůbec neorientujete? Proto jsme tu pro vás! U nás totiž nyní frčí pohádky a knihy pro nejmenší nejvíce ze všech, takže bych vám ráda doporučila ty, co nás prostě baví a naši malou hodně zajímají.
Babiččina kouzelná zahrádka Pohádkové knížky Sandry Dražilové Zlámalové jsou pro mě sázka na jistotu. V naší knihovničce máme všechny -  jsou výborně napsané, nádherně ilustrované a děti zaujmou hned od první stránky. Babiččina kouzelná zahrádka vyšla nedávno, je poučná a naši Ellí prostě baví. Příhody placatého čumáčku Anna Beatrix Bártová je mojí oblíbenou spisovatelkou románů pro dospělé a Příhody placatého čumáčku je její pohádková prvotina. Autorka si sama knihu ilustrovala a malé se obrázky jejích oblíbených pejsků moc líbí. Prohlíží si knihu denně. Příběh je nádherný a dobrodružství pejska Baronka vezmou za srdce i dospělé. Pohádky z lesa Další bezva pohádková knížka s poučnými příběhy zvířátek z lesa je z pera Lenky Jakešové, od které máme také spousty knih. Je moc hezky ilustrovaná, pohádky jsou akorát dlouhé a každá kapitola má své poučení. MiniPEDIE MiniPEDIE Objevujeme svět! Miminko Další, co nás moc baví a u Ellí sklízí obrovský úspěch, jsou knihy ze série MiniPEDIE od nakladatelství Svojtka. Jsou to encyklopedie pro batolata a nejmenší dětičky, kde najdete spousty pohyblivých obrázků a hlavně – což oceňuji, kniha má zaoblené rohy, takže si ji můžou děti prohlížet samotné, bez dozoru. Naší Ellis moc baví, prohlíží a „čte“ si v ní denně. Největší úspěch sklízí zatím díl Miminko a Barvy. Příroda - zvuková knížka Pro naše nejmenší batolata jsou asi nejlepší zvukové knížky. U nás nejvíce vede tahle, se zvuky přírody. Miminko tu uslyší například moře, déšť, řeku, ale také ptáčka a sovu. Nebo máte možnost pořídit i jiný díl Na farmě, kde si můžete pustit zvuky různých zvířátek, od prasátka až po koně. Krtek - komplet v krabičce A můj tajný tip je sada leporel, na které si právě brousím zuby. Je to komplet knih s Krtečkem a jeho kamarády plný obrázků a poučných příběhů. Tuhle sadu prostě doma musíme mít. Snad jste si pro vaše nejmenší vybrali, já už vám jen přeji krásný podzim, přátelé!
Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺

Štítky