Knižní tipy

Jak zabavit děti v zimním období

Jak zabavit děti v zimním období
Že není počasí na procházky, nebo výlety? Je mi jasné, že děti z okna toužebně vyhlížejí sněhové vločky, ale letošní zima se prostě rozhodla stávkovat a sněhovou nadílku nám nedopřeje. Je mi líto malých dětí, někdy mám pocit, že jim sníh budeme ukazovat na starých, vybledlých fotografiích. Ale nic s tím neuděláme, přírodě prostě poručit nelze. Ale můžeme děti zabavit i doma, jen to bude chtít naši spolupráci.
Na stránkách Dobrých knih jsem vybrala pár deskových her, knížek, příruček, kterými  bychom ty naše ratolesti mohli zabavit. Téměř 220 stran úkolů a různých činností nám nabízí publikace Pracovní sešit pro chytré děti. Je určena pro děti od tří do sedmi let a pomáhá rozvíjet motoriku rukou, bystré oko a pozorovací talent. Pokud má Vaše dítě trochu talent na výrobu různých dekorací a vy mu trochu pomůžete, pak se podívejte na knížku Tvoření pro děti. Můžete si spolu vytvořit voňavou koupel, amulety pro štěstí, japonské prostírání a spoustu dalších věcí.

A co tak přizvat děti ke společnému vaření? Mohla by to být zábava a zabijete dvě mouchy jednou ranou. V kuchařce pro děti s názvem Vaříme s dětmi pro děti je naučíte, jak zacházet s vařečkou, představíte jim první vaření, které zvládnou i ony, a určitě se u toho nasmějete.

Zabavte malé neposedy je název  knihy, ve které najdete spoustu návodů, jak zabavit děti venku, doma i v autě, snadné recepty, které si spolu uvaříte, a spoustu her.

Maluje Vaše dítě rádo? Ty moje to zbožňovaly, dodnes mám schované všechny jejich obrázky a malůvky. Pojďte si hrát je publikace, která ukrývá spoustu zábavy. Doplňovačky, omalovánky, vystřihovánky, to vše Vaše dítě zabaví na dlouhé hodiny.

Já vím, není to to samé, jako vzít sáně a jet na pořádný kopec. Ale i tak se můžeme se dětmi vyřádit a doufat, že se ta paní Zima ještě umoudří a nějaký ten sníh nám přičaruje.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky