Knižní tipy

Google poezie vychází knižně

Google poezie vychází knižně
Po sedmi letech od založení facebookové stránky Poezie: Básně z vyhledávače zamířil známý internetový projekt také na papír. Základem sbírky Google poezie: Psáno našeptávačem, již vydává brněnské nakladatelství Backstage Books, jsou oblíbené printscreeny, zachycující vtipná, překvapivá či jinak zajímavá seskupení tipů na vyhledávání.
„Best of“ v podobě více než 150 básní „napsaných“ Googlem doplňuje předmluva jazykovědce Karla Pioreckého z Ústavu pro českou literaturu AV ČR a rozhovor s otcem fenoménu Sampsou Nuotiem, finským zakladatelem Google Poetics. Právě tato anglojazyčná iniciativa předcházela vzniku české Google poezie, která nicméně není jen jazykovou mutací finského originálu. Výjimečná kniha Google poezie: Psáno našeptávačem je nyní k dostání v tištěné podobě na Dobrých knihách.
Image
Vystudovala jsem francouzštinu a češtinu na brněnské univerzitě. Jsem nenapravitelná optimistka, která díky dcerám věří v jednorožce, dobré lidi a šťastné konce. Ráda píšu a čtu a nepřestávám žasnout nad krásou našeho jazyka.

Štítky