Knižní novinky

Doktor Proktor, Robert Langdon a Harry Potter opět na scéně

Doktor Proktor, Robert Langdon a Harry Potter opět na scéně
Tito hrdinové i mnozí další na vás čekají v knihách, které v české mutaci spatří světlo světa v tomto roce. Že by malá ochutnávka připravovaných a netrpělivě očekávaných titulů? Dobře, ale jen a jen pro vás.
Želízkem v ohni bude zajisté kniha Počátek od Dana Browna, jež má  vyjít již v únoru v nakladatelství Paseka. Profesor Robert Langdon opět ožívá a vydává se do Španělska hledat záhadné heslo, s jehož pomocí odhalí přelomový vědecký objev. Nakladatelství Albatros se letos chystá oslavit 20. výročí Harryho Pottera knihou Harry Potter - Cesta dějinami magie (Harry Potter - A Journey Through A History of Magic). Britská spisovatelka J. K. Rowlingová v ní čtenáře provede bradavickými školními osnovami. Krásné čtení pro každého milovníka kouzel. Jo Nesbo vám vyrazí dech Proktorovou senzační sbírkou zvířat (nakladatelství Kniha Zlín), o jejíž existenci se lidstvo nemělo nikdy dozvědět. Upoutávka na knihu je více než slibná: „Jistě existují tajemství, která by měla tajemstvími zůstat. Taky určitě taková máte. Třeba tajnou lásku. Nějaký neobvyklý zlozvyk. Drobné vandalství. Existují ale i tajemství, která jsou tak důležitá, tak děsuplná a tak nepravděpodobně odporná, že to s nimi prostě takhle dál nejde, už tajemstvími zůstat nemůžou." Sto devětadevadesát schodů. Historický thriller, milostný příběh i strašidelná historka zároveň z pera Michela Fabera. Už v únoru! Známý britsko-indický spisovatel Salman Rushdie v knize Zlatý dům (The Golden House) nastavuje zrcadlo americké společnosti, píše o terorimu a všímá si "ambiciózního, narcistického a mediálně vděčného padoucha s make-upem a barevnými vlasy, Donalda Trumpa". Čtení více než aktuální. Že se na knihy těšíte? My také! Na některé z nich právě teď přijímáme předobjednávky. Na jiné si budeme muset ještě chvíli počkat. Pro nedočkavce máme již nyní knihy v originále.  
Image
Vystudovala jsem francouzštinu a češtinu na brněnské univerzitě. Jsem nenapravitelná optimistka, která díky dcerám věří v jednorožce, dobré lidi a šťastné konce. Ráda píšu a čtu a nepřestávám žasnout nad krásou našeho jazyka.

Štítky