Knižní tipy

Do ouška

Do ouška
Milí přátelé. Momentálně se nacházíme v ne příliš šťastném období, kdy celá naše země bojuje se zákeřným virem. Ale my se nedáme! A jedna věc zůstává jistotou, stále máme co číst. A pokud se vám nechce čekat, až vaše oblíbení knihy přiveze unavený pošťák, mám pro vás řešení. Knihy k poslechu, neboli audioknihy, které se každý měsíc pro vás snažíme vyhledávat, abyste byli stále v obraze.
Báječný krámek s čokoládou je milá knížka, nazývaná krásná literatura. Pro tyto dny ideální čtení do ouška. A o čem je? O přátelství dvou žen, věkově naprosto rozdílných, o Paříži a vzpomínkách.

Jedna rodová linie a stejný osud. Audiokniha Marie a Magdalény vypráví o ženách, každé z jiné doby. Jedna si prošla normalizací, druhá nacistickou okupací a poslední okupací ruskými vojsky. Všechny tři mají za sebou pohnutý osud a všechny tři se musely naučit přežít.

Veronika se rozhodla zemřít je román slavného autora Paola Coelha, kterého jistě všichni znáte. V této knize má hlavní slovo dívka Veronika, která je tak zklamaná a nešťastná, že se rozhodne spáchat sebevraždu. Naštěstí se jí to nepodaří a dostává se do sanatoria pro duševně choré, kde po kruté diagnóze začíná bojovat o svůj život.

Starší, ale výborná! To je audiokniha Lovec králíků od dvojice autorů, píšících pod pseudonymem Lars Kepler. Pokud se vám z telefonu ozve hlas odříkávající dětskou říkanku, mějte se na pozoru. To je hlavním lákadlem tohoto thrilleru, který vás nenechá usnout za tmy.

Co bychom to byli za knihomoly, kdybychom nemysleli na děti. To nejlepší pro malé i velké posluchače je výběrem těch nejlepších pohádek pro děti, které budou bavit celou rodinu.

Vyberete, zaplatíte, počkáte chviličku na dodání a můžete poslouchat. Na stránkách Dobré knihy si jich vyberete spoustu.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky