Knižní tipy

Do ouška

Do ouška
Teď před Vánoci je ten nejlepší čas někoho obdarovat. Ať už někoho z rodiny, kolegy v práci, nebo jen tak sousedku, kterou máme rádi a chceme jí udělat radost. Proč ne, vždyť kdy jindy bychom se k sobě navzájem měli chovat hezky.V posledních letech jsou stále na vzestupu audioknihy. Knihy, které nestíháme číst pro nedostatek času, pro nás namluvili známí herci a herečky. Sama mám kolem sebe pár známých, kteří takovému „čtení“ dávají přednost. Vybrala jsem pár novinek, které stojí za poslech.
Pokud máte rádi kvalitní thrillery, pak Jo Nesbo je ta správná volba i pro audioknihu. Dobré knihy nám nabízí hned několik, ale za mě vede Krev na sněhu.

Zajímáte se o druhou světovou válku a téma holocaust? Pak určitě znáte příběh Anny Frankové, dívky, která se skrývala před nacisty a po válce byl v jejím úkrytu nalezen její deník. Podle knihy byla namluvena audiokniha Deník Anny Frankové a vím jistě, že se vám bude dobře poslouchat, i když je to velmi smutné téma.

Barbora Nesvadbová je česká spisovatelka, známá svým feminismem a nezávislostí. Vydala již několik knih a jako čtení k poslechu je vám nabízena i kniha Pohádkář.

Máte rádi český humor? A co si tak dát krátké povídky, které sepsal a později jako audioknihu namluvil Ivan Kraus. Že ho neznáte? To není možné, já jeho humor miluju, i když si nebere servítky. Má rodina a jiná zemětřesení je soubor šesti audioknih, u kterých se budete dobře bavit.

Určitě jste neunikli šílenství Her o trůny, nebo jste o něm alespoň jistě slyšeli. Neviděla jsem jediný díl, ale kolem mě je desítky lidí, kteří jsou tímto seriálem doslova posedlí. Soubor vydání Píseň ledu a ohně obsahuje všechny dosud vydané díly.

Pamatujete si na knihu Muž jménem Owe, která byla v roce 2014 vyhlášena za nejlepší audioknihu roku? Mám pro vás další dávku emocí, která se skrývá v audioknize Tady byla Britt Marie. Příběh postarší dámy, která po desítkách let manželství opustí svého nevěrného manžela, namluvila známá herečka s krásným hlasem Valerie Zawadská, a ručím za to, že nudit se nebudete.

Určitě i vy se rádi zaposloucháte do podmanivého hlasu Zdeňka Svěráka a jeho pohádek Tatínku ta se ti povedla. Jeho pohádky jsou neotřelé, plné laskavého humoru a zamilují si je i dospělí.

Co myslíte? Trefila jsem se alespoň malinko do vašeho vkusu? Pak se pohodlně posaďte a nechte se unášet příběhy mluveného slova a ponořte se do tajemství audioknih.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky