Knižní tipy

Děti, máme vás rádi!

Děti, máme vás rádi!
První červen neodmyslitelně patří těm nejmilejším stvořením – našim dětem. Svátek dětí  je pro někoho pouhým dnem v kalendáři. Ale pro maminky, tatínky, babičky, dědečky je to den, kdy děláme dětem radost, ať už v jakékoliv formě. Počasí nám letos moc nepřeje, snad se do prvního června sluníčko umoudří a začne hřát, a my vezmeme děti do Zoo, nebo na výlet. Ale máme i pár nápadů, jak naše ratolesti odměnit. A zde je pár tipů a ukázek.
Snad každé dítě miluje hry, jakékoliv. A nejlépe, pokud je může hrát s námi, dospělými. Uznávám, ne vždy máme energii, ale tento den je jejich, pojďme si s nimi tedy hrát. A co třeba s hrou Ranč? Kupujete půdu, hospodaříte, rozšiřujete vědomosti… Já jsem rozhodně pro. Klasiku, jako je Člověče nezlob se, Domino a jiné všichni jistě známe. A v Dobrých knihách mají celý soubor těchto her pěkně dohromady a za přijatelnou cenu. Pokud počasí dovolí a my se rozhodneme jet s dětmi na výlet, někam dál, je třeba je zabavit. A k tomu je nejlépe vhodná cestovní hra, těch je nepřeberná spousta. Třeba Helma, tu jsem v dětství sama moc ráda hrála. A knihy. No samozřejmě, co bychom to byli za rodiče, kdybychom nedarovali knihu, jistě, s balíčkem sladkostí, to musí být. Začneme od nejmenších. Pro ty nejmenší je v Dobrých knihách velký výběr pohádek, krásně ilustrovaných a bohatých na příběhy. Namátkou vyberu Příběhy o prasátku Pepě, nebo skřítka Medovníčka. Pojďme se spolu s dětmi vrátit do dětských let a začtěme se společně do pohádkových příběhů.    Pro ty větší děti je také spousta písmenek, které potěší, pokud už alespoň pár knih přečetly. Pro dívky jsou Příběhy mimoňky skvělou volbou, nezáleží, kterým dílem začneme. Pro kluky jsem objevila Jak jsem zlobil… krátké, zábavné povídky, jako dělané pro malé neposedy. A samozřejmě nesmím zapomenout na Deník Poseroutky, ten baví snad všechny věkové kategorie.    Pro naše malé puberťáky je nepřeberné množství zamilovaných knížek, ve kterých se naučí zvládat své první lásky a zklamání s humorem. Anebo se alespoň na chvíli zasní, jak by velká láska měla podle nich vypadat. Deník malé blondýnky, Deník vlogerky, to jsou zaručené tipy, jak upoutat pozornost.    Dobré knihy mají spousty nápadů na dárky, kterými chceme potěšit. Stačí si jen najít chvíli čas a prolistovat si jejich stránky, kde každý najde to, co hledá. Milé děti, vše nejlepší k vašemu svátku.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky