Knižní tipy

Ať žije dobrodružství!

Ať žije dobrodružství!
Máte doma malého knihomola? Myslím, že pro milovníky knih je to tajné přání, aby i jeho potomci našli v knihách to, co v nich nacházíme my. Sto různých světů, sto úniků od reality. Pryč s mobily, tablety a hrami, které nás okrádají o čas, pojďme je raději naučit lásce ke knihám.
Jako malá jsem zbožňovala Rychlé šípy. Je mi naprosto jasné, že dnešní děti se v tomto světě Stínadel moc nenajdou, ale je to dobrodružství, které alespoň mě hodně bavilo. Třeba se jim bude líbit. Co takhle příběhy, ve kterých děti trochu zapojí mozek a připojí se k pátrání? Klub tygrů je sérií knih o starověkém Římě a každá kniha v sobě skrývá tajnou lupu potřebnou k vyřešení hádanky. Podobnou knihou je Detektiv Klubko. Tajná šifrovací lupa a spousta dílů, které volají po přečtení. Legenda o Bratrství růže je klasika. Příběh vyprávěný po staletí a tajemství naší krásné země a jejích panovníků. Trochu napětí najdeme v knize Neuvěřitelná dobrodružství podle skutečných událostí. Kanibalismus, Apačové a spousta dalších příběhů, doplněné krásnými ilustracemi. Hledání tajného klíče, aby zachránili kamarádku. Lovci klíčů je příběh dvou přátel, Cleo a Evana, kteří střeží příliš nebezpečnou sbírku knih. Tak co myslíte, bavily by děti některé z těchto knih? Myslím, že není na škodu to alespoň zkusit, třeba tu lásku ke knihám najdou právě v jedné z dobrodružných knih.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky