Knižní tipy

Letní čtení

Letní čtení
Co by mohlo být takové příjemné, vyloženě letní čtení? Co takhle příběhy, které se odehrávají u moře nebo kde hlavní hrdinové cestují, či dokonce něco s kapkou erotiky? Může být? Pak jste tu správně, protože přesně tohle si já představím pod pojmem letní čtení. Tak se pojďme podívat, co jsem pro vás vybrala…

Léto na Santorini
Soukromá jachta s několika cizími lidmi, kapitán, který zná všechny ostrovy v okolí Santorini, osamělá žena a pohledný muž. No nezní to jako letní klišé? Ale víte co? Ono to tak úplně klišé není, protože díky knize poznáme mnoho řeckých ostrovů. Já se strašně bavila, protože většinu těch ostrovů znám osobně a číst o nich, jako bych na nich byla znovu a měla jsem se u čtení báječně. Díky románu navštívíte Santorini, Ios, Mykonos a spousty dalších nádherných řeckých ostrovů. Navíc ten pohledný Američan na palubě co se stále usmívá? Tenhle román je prostě letní „must have“.

Pan Masters
Hlavní hrdinka je mladá žena, která se živí jako chůva dětí, právě hledá práci. Uchází se o místo ovdovělé ženy, aby se starala o její malé ďáblíky. Ale nakonec se ze zaměstnavatele vyklube muž, přesněji řečeno velmi pohledný muž. A tahle střelená mladá žena si už po třech dnech v jeho domě usmyslí, že svého šéfa musí mít. Celého a hned. Máte rádi new adult romány? Tak tenhle rozhodně musíte číst.

Vila v Itálii
Nová Julie Caplin? Tak to nám rozhodně nesmí uniknout! Tentokráte nás autorka vezme do Itálie na známé pobřeží Amalfi. Nádherná vila, nalezená stará fotografie, záhadný cizinec a romantika u moře. Ještě něco musím dodávat? Další moje must have tohoto léta! Mimochodem, nevíte co je na tom Amalfi výjimečného? Četla jsem už o něm v tolika knihách, jako bych to tam moc dobře znala, ale nikdy jsem tam nebyla.

Srdce nemá vrásky
Volné pokračování oblíbeného románu Láska ve špičce italské boty, české autorky Blanky Malé, nás opět zavede do Kalábrie, kde žije svůj italský sen. Jak přežije její vztah s o sedmnáct let mladším Agostinem a jak je oba ovlivní jeho katolicky smýšlející rodina? Dojde až na svatbu, nebo si to někdo z nich rozmyslí?

Letní bouřky
Je libo něco s LGBT tématikou? Co takhle young adult romantický letní příběh pro mladé o dvou nejlepších kamarádech, kteří mají na léto plno plánů, ale jejich přátelství jim začne komplikovat láska? Výborný román z pera dvou českých autorek si vás získá od prvních stránek.

Polibek v Palm Springs
A teď tu mám dvě letní knihy, od mojí oblíbené Catherine Rider, které mi unikly. Tato se odehrává Kalifornii, kde Sasha plánuje cestu do Palm Springs na nejlepší víkend v životě. A pokud vás raději láká Řecko, zkuste Polibek na Mykonu.  Léto, moře, romantický ostrov a letní lásky. Nebo si přečtěte obě, protože Catherine Rider píše výborně a všechny její knihy mají nádherné obálky. Vůbec nechápu, jak mi mohly uniknout, takže si je prostě musím pořídit. J

Krásné léto, přátelé! Samozřejmě s knihou v ruce. J

Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺