Knižní tipy

Náruč plná letního čtení

Náruč plná letního čtení
Jaké je to správné letní čtení? Pro každého asi něco jiného. Pro mě je to čtení s tématikou moře, lásky, cestování, dobrého jídla a nejlépe všeho dohromady. Podívala jsem se za vás, co by se nám mohlo letos hodit do kufru k moři nebo klidně jako dobré čtení na lehátku pod jabloní…

Jedno italské léto

Nezapomenutelné italské léto, dávné matčino tajemství a dobrodružství, která zažívá hlavní hrdinka na pobřeží Amalfi. Tahle kniha mě zaujala už podle názvu a já ji zkrátka musím přečíst.

Léto mezi řádky

Letní román z pera české autorky Aleny Štraubové má od začátku velmi dobré recenze a je všude vidět. Romantika z prostředí Španělska, kam Denis s kamarádkou odjíždí pracovat jako animátor, je plná vtipných situací, lásky, sebeuvědomění, ale také slunce a rozjasněných tváří. Při čtení se budete usmívat a cítit se tak nějak hezky. Tenhle LGBT příběh si musíte přečíst.

Láska po španělsku

Letní čtení od Eleny Armas. Španělská svatba a láska naoko...Romantika zaručena!

Kde jsi, když nejsi

Tadááá, vyšla nová kniha Radky Třeštíkové! Román o rozchodu, plný rozporuplných emocí, který si nesmíte nechat ujít. A kdy jindy ho přečíst, než pod slunečníkem, že?

Koloušek

Poslední tip z pera českých autorů je Koloušek od Jany Bernáškové.  Román rozebírá lechtivá témata, o kterých se příliš nemluví. Koloušek je příběh o lidské duši a lásce, u kterého se budete smát, ale také budete plakat.

Lucy a hotýlek v Bretani

Lucy, manažerka hotelu v New Yorku, odjíždí do Francie, kde má začít nový život a vést hotel v Bretani. To ale netuší, že hotel byl desítky let zavřený, je starý, zatuchlý a prázdný. Přesněji fungoval naposledy před druhou světovou válkou. A ona to tam má dát vše sama dohromady, a otevřít. Tak tohle bude opravdu výzva a životní zkouška!

Dokud neustane vlnobití

Nakladatelství Fortuna Libri teď jede a já vám představím hned dvě jejich letní novinky. Dokud neustane vlnobití je drama z Jižní Francie. Dominika se ocitá sama v cizí zemi, její manžel Nico zmizel. Žádné zprávy, nic. A ona musí pátrat na vlastní pěst, proč ji muž opustil.

Útěk do Říma

Další knihou z Fortuny Libri je krásný, romantický příběh z úžasného Říma, který ale není tak úplně Řím jaký čekáme. Popová hvězda Amélie uprostřed noci uteče z hotelu do Říma v Kentucky v USA. Malé městečko, spíš zapadákov, kde potká místního pekaře, tak trochu workoholika a bručouna. No a romantický příběh je hned na světě…

Holka přes palubu

Zhýčkaná dcerka bohatých rodičů, hvězda sociálních sítí, chudý rybář v zapadlé vesničce a letní bar, o který se má ta holka za trest starat, odstřihnutá od všech finančních prostředků. Tohle je klasický letní román plný vtipných situací a klišé. Ale je čtivý a zkrátka zábavný. Čtení na léto jako dělané.

Krásné léto, přátelé!

Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺