Knižní tipy

Mapa z listí - divoká plavba za dobrodružstvím

Mapa z listí - divoká plavba za dobrodružstvím
Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, přichází s dobrodružnou fantasy dětskou knihou. Vydejte se do světa, kde rostliny mluví, přátelství jsou vzácná a dobrodružství si vás najde za nejbližším ohybem řeky… 

Mapa z listí

Rostliny k nám promlouvají, stačí jen naslouchat…

Co její máti podlehla záhadné Nákaze, žije dvanáctiletá Orla sama v lesích na okraji vesnice Thorn Creek. Společnost jí dělají rostliny, které o ni pečují, pomáhají jí míchat léčivé masti a promlouvají k ní svými šeptavými hlasy. Teď, když je Nemoc konečně pryč, Orla nikoho jiného nepotřebuje – zvlášť ne všetečnou neteř guvernéra Atlase Arianu nebo nuzáckého Idrise, potomka nechvalně proslulého cechu haulérů. Jenže když se Nákaza vrátí, Orlin poklidný život se ocitne v ohrožení. Dívce nezbývá než vzít rozum do hrsti, přibalit k němu starý herbář po máti a vydat se odhalit pravdu.

Orla se potajmu nalodí na haulérský člun, kde zjistí, že není jediná, koho nouze vede dál po proudu řeky – Idris i Ariana mají vlastní důvody, proč se o tajemství zákeřné Nákazy zajímají. Plavba po řece skýtá mnoho nebezpečí a pohrdnout společníky se rovná sebevraždě, proto trojlístek spojí své síly. A kdo ví, třeba se jim podaří najít nejen zázračný lék, ale i přátelství.

O autorce:

Yarrow Townsendová strávila většinu svého dětství pobíháním po lesích a hrou na své oblíbené knižní hrdinky. Když pak šla studovat anglickou a francouzskou literaturu na univerzitu v Oxfordu, zjistila, že se jí nejlépe připravuje na zkoušky v botanické zahradě. Po škole nějaký čas vyučovala angličtinu, ale od té doby vystřídala hned několik zaměstnání, jež zpravidla zahrnovala hrabání se v hlíně. V současné době bydlí v hausbótu a plaví se anglickými kanály v honbě za příběhy.