Knižní tipy

Staňte se součástí světového turnaje

Staňte se součástí světového turnaje
Celý svět teď upírá zraky na Blízký východ, do státu Katar. A nejsou to jen sportovní nadšenci; právě probíhající Mistrovství světa ve fotbale 2022 je událostí společenskou, kulturní i politickou. Nové vydání Fotbalové encyklopedie vám pomůže se v této hře na nejvyšší úrovni zorientovat a jako bonus přináší plakát, kam si můžete zaznamenávat průběh šampionátu.

Fotbal od A do Z

Kde se vzal fotbal? Jaké jsou jeho kořeny a jak se zrodilo první fotbalové soutěžení na klubové i mezinárodní úrovni? Fotbalová encyklopedie probírá tento sport skutečně podrobně. V nejnovějším vydání navíc přidává aktualizace ze stále populárnějšího ženského fotbalu.

Postupně probírá všechny významné ligy i turnaje až k tomu právě probíhajícímu – Světovému poháru 2022 v Kataru. I zapálení fotbaloví fanoušci v ní tak objeví nové informace, ale je zároveň vhodná pro ty, co teprve touží do fotbalu proniknout a vzít to opravdu poctivě, od základů.

V úvodních kapitolách Fotbalové encyklopedie se tedy seznámíte s pilíři hry – pravidly a jejich vývojem, taktikami týmů, fotbalovými pojmy a dovednostmi hráčů. Přečtete si o fungování velkého fotbalového světa, kde se točí nejvíce peněz – o nejdražších přestupech, rolích manažerů a klubů.

Fotbalová encyklopedie se nevyhýbá ani temnější stránce fotbalu, jako jsou korupční skandály nebo tragédie na stadionech. Je ale především oslavou hry, která propojuje fanoušky skrz jejich sdílenou vášeň po celém světě.

Naše i zahraniční fotbalové hvězdy

V profilech těch nejlepších hráčů a hráček historie i současnosti na vás čekají jejich sportovní příběhy a aktualizované statistiky.

Československý a český fotbal hraje ve Fotbalové encyklopedii nemalou roli. Dočtete se o největších úspěších národního týmu, nejpopulárnějších mužstvech nejvyšší soutěže FORTUNA:LIGA a ve speciální kapitole o tuzemském fotbalu vás čeká zevrubná historie tohoto sportu na našem území.

Do kotle!

Mistrovství světa ve fotbale neboli světový pohár je jedinečná událost, odehrávající se pouze jednou za čtyři roky. Přípravy na letošní MS v Kataru jsou také vyvrcholením této Fotbalové encyklopedie. Ač je katarský šampionát provázen i kontroverzemi, neliší se v tomto ohledu od předešlých turnajů. Fotbal rozděluje, ale hlavně má moc také spojovat. Napříč národy.

Díky bonusu v podobě plakátu s tabulkami a pavoukem k mistrovství si můžete průběh Světového poháru 2022 zaznamenávat a průběžně vyhodnocovat. Budete se tak cítit jako uprostřed fotbalové vřavy i doma v křesle. Fotbalová encyklopedie je jediná kniha, která vás přenese přímo do kotle.