Knižní tipy

Právě teď nás baví

Právě teď nás baví
A máme tu zase další díl naší pravidelně nepravidelné rubriky. Co nás právě teď baví? Co jsme přečetli a velmi nás to zaujalo? Je toho opravdu mnoho, tak se pojďme rovnou podívat na to nejlepší.

Čokoládový klub

Před pár dny jsem dočetla tuhle krásnou knihu s úžasnou obálkou, kterou mimochodem opět ilustrovala Kateřina Brabcová, a byla jsem nadšená. Lehké oddechové čtení, do chmurných podzimních dní jako dělané, vás zahřeje nejen horkou čokoládou, které je v knize spousty, ale také u srdce. Přečtena jedním dechem.

Světlo v okně

Novinka z nakladatelství Fortuna Libri mě zaujala na první pohled obálkou a pak samozřejmě anotací. A je tedy výborná. Knih o druhé světové válce je opravdu mnoho, ale já myslím, že každá stojí za přečtení. Každý příběh je jedinečný a tento vám vezme dech.

Sudetský dům

Když jsme u té druhé světové války, pojďme se v knize Sudetský dům přenést na její konec. Léto 1945, české rodiny míří do Sudet, aby zabraly domy po odcházejících Němcích. Rodina Smolíkova si vyhlédne jeden dům, který ale stále obývá původní německá rodina čekající na odsun. Ti zde žili celý svůj život a nyní jsou tu braní jako nechtění, cizí. Co všechno skrývá tento dům? Jaká tajemství odhalí?

Tři drobné chybičky

Nu, co by to bylo za tipy na čtení bez nějaké té červené knihovny, že? A že je tahle kniha opravdu žhavá, se přesvědčíte hned po pár stránkách. Příběh začíná nezávazným sexem, který ale postupně přerůstá v silnější pouto, které může hodně zamíchat kartami.

Nedotknutelný

Ráhul je mladík z indické Bombaje, žije na ulici, občas si přivydělává čištěním veřejných toalet (nebo spíše latrín), ale hlavně okrádáním turistů. Je příslušníkem nejnižší kasty nedotknutelných, nikdo z vyšší třídy na něj nesmí ani sáhnout, nenávidí svůj život. Julija žije na Ukrajině. Jednoho dne se rozhodne, že s maminkou půjdou za lepším životem do České republiky, kde si vydělají dostatek peněz, aby se jim vedlo lépe. Místo vytouženého klidného života však narazí na podvodníky, kteří se s nimi snaží zametat a využívat jejich nelegálního pobytu v cizím státě. Julija si sáhne až na samé dno, je denně znásilňována, bita, mučena, touží zemřít, ale ani to jí není dovoleno. Pokud máte rádi knihy, které zacloumají s vašimi emocemi, jsou reálně napsané a zkušenosti postav se dějí i ve skutečném životě, určitě si přečtěte tuto knihu.

Delegátka cestovní kanceláře

Emma Paulů je delegátkou už spousty let, a tak se rozhodla své zážitky sepsat do této knihy. Popíše rozdílnost každé destinace, mentalitu místních, ale také úskalí, která tato práce skrývá. Moc jsem se u knihy bavila a velmi dobře se četla. Cestovala jsem alespoň v knize a zároveň jsem se moc pobavila.

Snad jste si vybrali podle své chuti, brzy přijdeme zase s novými tipy. Krásný podzim, přátelé!

 

Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺