Knižní tipy

Cestujeme v knihách

Cestujeme v knihách
Milujete cestování a knihy? A co takhle cestování v knihách? Mám tu pro vás pár tipů, se kterými se můžete podívat kolem světa klidně z vašeho obýváku. A nemusí to být jenom cestopisy, ale klidně romány. Takže si připravte frappé nebo mojito, nastartujte motory, vyrážíme.

Rok ve světě

Jako první tu mám pro vás knihu, kterou mám už opravdu hodně dlouhou dobu na seznamu „must read“ a zatím se na ní prostě nedostal čas. Autorka Frances Mayesová je známá především díky svému románu Pod toskánským sluncem, který byl také zfilmovaný. V této knize popisuje postřehy a zážitky z cest po Španělsku, Portugalsku, Itálii, Francii, Turecku, Řecku a dalších. V knize nás seznámí nejen s každou zemí, ale také se zvyky místních, vlastními zážitky a také místní kuchyní.

Šest kontinentů - Příběhy z cest

Fotograf a cestovatel Jiří Kolbaba nás v této knize seznámí, jak si splnil sen a procestoval šest kontinentů. Popisuje zde své zážitky, setkání s místními, exotickou přírodu a vše doprovází spousta nádherných fotografií.

Delegátka cestovní kanceláře

Emma Paulů je delegátkou už spousty let a tak se rozhodla své zážitky sepsat do této knihy. Popíše rozdílnost každé destinace, mentalitu místních, ale také úskalí, která tato práce skrývá. Moc jsem se u knihy bavila a velmi dobře se četla. Cestovala jsem alespoň v knize a zároveň jsem se moc pobavila.

Korfu s Pavlou Smetanovou

Chystáte se na Korfu nebo prostě milujete Řecko? Pak vám určitě nesmí chybět další kniha Pavly Smetanové, výborné autorky, kterou zná určitě každý řekomil. V této knize Pavla nepopisuje svůj osobní život, ale Korfu jako takové. Jedná se o trošku jiného průvodce ostrovem, najdete zde tajné tipy na skryté pláže, romantická místa a spousty dalšího.

Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu

V době největší pandemie covidu se Honza rozhodne letět do Kolumbie. Lety a pravidla se ruší a mění jak na běžícím pásu, všude hrozí karanténa, ale on se toho nebojí. Dostává se do Bogoty a putuje dále, po stopách Pabla Escobara.

Českem od severu k jihu, Jižní stezka Českem od východu k západu, Severní stezka - Českem od západu k východu

Krásné knihy od autora Jana Hocka můžete využít mnoha způsoby – jako obrazovou a informační publikaci z českých, moravských a slezských hor, jako průvodce pro absolvování celých tras či jejich části nebo jako motivační a inspirativní dílo. Putování vlastními silami po krajině České republiky nabízí mimo jiné odpovědné a nízkonákladové cestování, ne vždy je totiž nutné létat za poznáním přes půl zeměkoule, největší překvapení často zažijete doslova za humny.

Štěstí má barvu levandule

A jako poslední mám pro vás nádherný román z nakladatelství Cosmopolis. Odehrává se v Provenci, přímo uprostřed levandulových lánů, v malém penzionku, kde se mladá Penelope musí postarat o svou babičku. Musím něco dodávat? Tohle si prostě musíte přečíst.

Krásné léto a hodně zážitků, přátelé!

Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺