Knižní tipy

5 nejlepších CD na cesty + bonusové tipy

5 nejlepších CD na cesty + bonusové tipy
Přišel čas dovolených, výletů po krásách naší republiky nebo jen kousek za humna, mrknout do ZOO. Prima, my dospělí jsme s tím v pohodě, vždyť jsme to naplánovali vlastně my. Ale co naše děti, které jsou nuceny s námi absolvovat dlouhé hodiny v jednom autě? Baterky na mobilech či tabletech vybité a ke slovu přichází staré dobré CD. No jistě, že se ty naše ratolesti budou bránit. Ale ony neřídí, tudíž se podřizují.  
Nebudeme je ale přece jen tak týrat, zkusíme jim vybrat něco, co by je mohlo upoutat, zaujmout, nebo ještě lépe – uspat po zbytek cesty. Pro ty nejmenší bychom mohli mít třeba Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče. Ale u toho by kdejaký řidič asi usnul dřív, než dítě, takže to musíme vystřídat něčím dynamičtějším. Zavzpomínáme na své dětství a na chvíle, kdy nás rodiče volali k Večerníčku a pustíme si Písničky z Večerníčků. Dokonce bych si i já na pár melodií vzpomněla. Děti usínají? Chvíle pro nás a vzpomínání na naše mladá léta, měníme CD a rukou poklepáváme do rytmu Decibelů lásky, nebo se zaposloucháme do známých Country písní. A pokud máme namířeno někam dále, za hranice, jedeme i v noci. A jako zaměstnaní rodiče nemáme moc času na čtení, tudíž opět přichází ke slovu CD, ale tentokrát s namluvenou knihou. Kterou? Hitem loňského léta byla knížka 40 dní pěšky do Jeruzaléma, tak si ji prostě pustíme, je to příhodné k cestování. A jestli jsme nestihli zajít na to do kina, pustíme Dítě Bridget Jonesové. Samozřejmě, peprnější výrazy zamaskujeme hlasitým zakašláním, přece nebudeme ty naše děti kazit. Vybrali byste si i vy? Určitě mrkněte na stránky Dobrých knih. CD i audioknih mají nepřeberné množství, vyberete sobě, i dětem. Důležité přece je tu cestu na dovolenou přežít ve zdraví a s úsměvem. Bonusové tipy: Pro děti 1. Dědečkův velký útěk 2. Ronja dcera loupežníka 3. Vítejte v pekle 4. Anička u moře 5. Anička na horách 6. Tatínek není k zahození 7. Robinson Crusoe Pro dospělé 8. Dáma, která měla ráda čisté záchodky 9. Anne ze zeleného domu 10. Americký sniper 11. Steve Jobs
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky