Řadíte-li se k pravidelným návštěvníkům knižního festivalu Svět knihy, můžete se začít radovat. „S ohledem na domácí i mezinárodní epidemiologickou situaci a plánovanou rekonstrukci průmyslového paláce se nabízí jediný možný termín, a to od 10. do 13. června 2021,“ nechal se slyšet festivalový ředitel Radovan Auer. „V případě, že to bude aktuální situace v červnu vyžadovat, jsme připraveni na místě provádět antigenní testy na COVID-19, a na akci tak budou přítomny pouze osoby s negativním testem, “ dodává Auer.

Pořadatelé již zahájili fázi příprav, přičemž maximum literárního a kulturního programu plánují z hygienických důvodů přesunout mimo Průmyslový palác: jako v hodné prostory se nabízí Lapidárium Národního muzea, Gauč ve Stromovce či pavilony před palácem, ale i venkovní části Výstaviště.

Čestným hostem letošního ročníku bude literárně silná Francie, speciální pozornost však bude věnována i Polsku, jehož prezentace se v loňském roce nemohla uskutečnit. Motto ročníku „Můj domov je v jazyce“ má za cíl zkoumat otázky vztahu literárních děl i jejich autorů k jazyku a ke geografické i mentální příslušnosti k dané zemi.

Aktuální informace o festivalu Svět knihy najdete zde.