Kromě již legendárních kreseb Mikuláše a jeho veselé party jsou na ní představeny i další kresby tohoto Francouze. Málokdo totiž ví, že kromě postavy malého Mikuláše, gurmánského Vendelína, snaživého Celestýna, Albína, Viktorína, Fridolína a Jáchyma z knih René Goscinnyho, je autorem tisíce vtipů (existuje více než 40 alb s nimi), stovek titulních stran časopisu New Yorker a stále aktivně přispívá do Paris Match. V Praze je představen reprezentativní výběr z jeho díla.

Celá instalace je stejná jako Jean Jacques Sempé a jeho kresby. Hravá. Ilustrace zobrazují život v jeho pomíjivosti a paradoxech. Pokud čekáte pouze humoristické kresby, jistě budete překvapeni poetičností a kreativitou tohoto muže. Není divu, vždyť jeho ateliér se nachází v jedné z nejinspirativnějších pařížských čtvrtí – na Montmartru.

Ve Ville Pellé na vás mimo instalace čeká i zajímavý doprovodný program, jehož přesné znění s daty a časy naleznete přímo na internetových stránkách této galerie. Namátkou zmiňme komentované prohlídky, besedy, animátorské dílny nebo promítání souvisejících filmů.

Pokud máte do Prahy daleko nebo výstavu v daném termínu nestíháte, nevěšte hlavu. Zkuste poprosit nějaké spřízněné dítko, aby vám alespoň půjčilo knížku Mikulášovy patálie (nebo z ní předčítalo – to je ještě lepší!). Zažijete určitě stejně báječné odpoledne. A kdyby ani to neklaplo, na našem e-shopu máme knih ilustrovaných Jeanem Jacquesem Sempé ještě dost :-).