“Soutěž umožňuje vydat osobité knižní projekty, které sice nemají ambici stát se mainstreamovým bestsellerem, ale mají obrovský potenciál oslovit svou upřímností, originalitou a nadšením. Kromě význačné finanční odměny v podobě papíru a tisku zdarma soutěž autorům otevírá možnosti nové spolupráce. Celodenní konference je místem, kde se potkávají lidé, kteří milují knihy a svým umem, nápadem, či zkušenostmi chtějí knižní trh obohatit. Propojují se na ní všechny profese – přes autory, grafické designéry, ilustrátory, tiskaře, až po vydavatele a distributory,” říká editorka a porotkyně minulého ročníku Kateřina Šlaufová.

Odborná porota vybere deset finalistů, kteří dostanou příležitost prezentovat své knihy v rámci konference Book In Progress #2. Ta se bude stejně jako minulý rok konat v pražském CAMPu (Centrum architektury a městského plánování) 23. listopadu 2020. Tři nejlepší projekty získají papír PERGRAPHICA® a absolutní vítěz také dohodnutý tisk v tiskárně QUATRO PRINT.

Do minulého ročníku se přihlásilo celkem 85 knižních projektů převážně z České republiky a Slovenska. Prezentace finalistů a také zajímavá skladba řečníků, včetně grafického designéra Pavla Coufalíka, Elišky Boumové z Památníku národního písemnictví nebo Vladimira 518 z nakladatelství BiggBoss, přilákala do CAMPu na 250 návštěvníků.

První místo si nakonec vybojovala kniha Spiritistky ilustrátorky Juliany Chomové a scénáristky Kláry Vlasákové, druhou příčku obsadila ilustrovaná básnická sbírka Starý lev a mladá opice Veroniky Opatrné, třetí místo obsadil soutěžící z Japonska Taro Karibe s knihou Saori, kterého na konferenci zastoupil David Gaberle.

                                                                                                           Spiritistky ilustrátorky Juliany Chomové a scénáristky Kláry Vlasákové

                                                                                                           Starý lev a mladá opice Veroniky Opatrné

                                                                                                          Saori, Taro Karibe

Na video z minulého ročníku se můžete podívat zde, fotografie v plném rozlišení jsou k dispozici na tomto odkazu. Více informací naleznete na webu soutěže: bip.dipozitiv.cz. V případě dalších dotazů  kontaktujte studio Dipoziitiv bip@dipozitiv.cz.