Chcete vědět, proč je pro mne četba důležitá? Svěřuji vám svých 10 důvodů. Jsem si jistá, že se každý knihomol v těchto krocích najde.

1. Knihomol nezná pojem nuda. Protože každou volnou chvilku sahá po tom papírovém ďáblíkovi.
2. Znáte to, v kině se objeví zaručený trhák, na který se chystají všichni vaši známí. Nás, knihomoly, to nechává naprosto klidnými, my totiž četli knižní předlohu a filmové zpracování se tomu rozhodně nevyrovná.
3. Prší? Máte naklizeno, navařeno a běhat po obchodech Vás nebaví? Chlupatá deka, horký čaj a jde se číst. Má to spoustu výhod a neutratíte ani korunu.
4. Nejvděčnější dárek pro knihomola je přece kniha. Nevěřte tomu, že jsme již všechno četli… nečetli! Knih není nikdy dost, a proto je pro naše nejbližší velmi jednoduché nám udělat radost.
5. Dlouhé cesty do práce přeplněnou tramvají či autobusem? Nevadí, čím delší cesta, tím lépe, spousta stran k přečtení.
6. Hádka s knihomolem je dopředu prohraná. My vás totiž slovně ukamenujeme tolika výrazy, že nemáte šanci vyhrát.
7. Představte si milovníka piva. Pokud v jeho oblíbené hospůdce dojde jeho oblíbená značka, je nahraný. Knihomol vesměs čte jen jeden žánr, ale sem tam má chuť i na něco ze zcela odlišného soudku. Takže máme opět navrch, nám nikdy nic nedojde.
8. Nosíte s sebou slzný plyn? My nemusíme. Pokud máme rozečtenou bichličku o šesti stech stranách, dobře si rozmyslete, zda nám tu kabelku chcete ukrást. Jedna dobře mířená právě touto kabelkou, ve které si hoví pěkně tlustá knížka a ono vás to přejde.
9. Milovník thrillerů zná spousty způsobů, jak někoho odstranit, milovník cestopisů zná z knih spoustu zemí a milovník erotických románů…? No, však víte.
10. A bod číslo deset je pro nás, milovníky oněch kouzelných písmenek, nejdůležitější. S každou knihou se dostaneme do jiných světů, odpoutáme se od svých vlastních problémů, zamilujeme se do knižních hrdinů, procestujeme spoustu míst.

Milujeme knihy, a to je dobře. Bez nich by byl život až příliš prázdný a nudný.