Děti, čtete? je první literární festival v Praze zaměřený výhradně na dětské čtenáře. Ti si po dobu dvou dní, od 1. června do 2. června, přijdou na své hned na několika místech. V Ústřední městské knihově v Praze, ve Werichově vile na Kampě a v prostorách Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan na ně čeká řada autorských čtení, her, besed nebo divadel.

Tento literárně-dramatický festival je určen malým dětem, prvním čtenářům, ale ani jejich starší již skoro dospělí sourozenci se také určitě nudit nebudou. Autoři, ilustrátoři a grafici jim ukáží (a doufejme, že i dokáží), že kniha není nuda, ale skrývá nejedno báječné dobrodružství. Na akci je volný vstup a podrobný program naleznete zde. Já jen prozradím, že těšit se můžete na nejrůznější dětské knihy, zmiňme třeba příběhy s jezevcem Chrujdou, O díře z trychtýře, Byl jednou jeden domeček nebo Obrázky z moderních československých dějin.

A pokud vám osud originální české literatury není lhostejný, můžete se už nyní na stránkách festivalu zapojit i do hlasování o nejlepší rukopis. Ten bude na festivalu slavnostně vyhlášen a nakladatelství Meandr jej později vydá. Letos se o čtenářskou přízeň uchází tři rukopisy s názvy: Flašinet, Velký úklid, Trpaslík aneb něco tady páchne.