Mimořádný život Franka Derricka, 81 let – James Robert Morrison

Frank nakupuje v bazaru. Třeba keramické žirafy, hrochy, magnetofon, boty i pinzety. Ale slipy a ponožky by si tam rozhodně nekoupil. To se mu zdá nehygienické. Teď si tam pořídil novou květovanou košili. To aby se líbil pečovatelce Kelly Christmasové, která udělala v jeho životě pořádný vítr. Takže nakonec ta nehoda, co mu způsobila pár zlomenin, bylo to nejlepší, co ho mohlo potkat. Kelly za ním bude totiž docházet další tři měsíce, a to vůbec není špatné. Frank si užije spousty zábavy a akčních dní, když vymýšlí, jak na mladou pečovatelku zapůsobit. Knihu doporučuji všem, kdo mají rádi anglický humor. Opravdu jsem se hodně nasmála.

Dítě školkou povinné – Jak čůrají nevěsty – Martin Macek Cabicar

Dítě školkou povinné má několik dílů, ale mně se nejvíce líbil Jak čůrají nevěsty. Příběhy jsou vlastně zápisky z autorova života, respektive hlášky jeho školkou povinné dcery. Každodenní situace přinesou nejen jednu vtipnou historku, u některých se budete smát, až se budete za břicho popadat. Humor je milý, nenáročný, oddechový, dětsky kouzelný, prostě vystřižený ze života každého z nás. Dítě školkou povinné je zábavné čtení, které vám zaručeně zlepší náladu.

Hořící měsíc – Jo Watson

No, ale tohle byla teda jízda. Já se chechtala skoro celou knihu. Jo Watson – pro mě dosud neznámá autorka, se stává okamžitě mojí favoritkou. Píše opravdu jedinečně! Tohle byla romantická komedie jako vyšitá! Moře, slunce, dobrodružství, exotika a pokažené líbánky. Anebo ne? Lilly se časem v knize mění a my můžeme pozorovat, jak se z uhlazené ženy v kostýmku, která má naplánovaný celý život na hodiny, včetně počtu dětí a hladkých rovných vlasů bez jediné chybičky, stává Lilly s vlnitými vlasy z přímořské vlhkosti v žabkách, která skáče z útesu do moře. Příběh nám ukáže, jak důležité jsou v životě synchronizované náhody, a že všechno na světě má svůj smysl. Ale především vás pobaví! A to tak, že se budete chechtat a vaše druhá polovička vám bude říkat: „Ježíši, co to proboha čteš, že se furt tak směješ?“ (Ano, přesně tohle se mi stalo.)

Manekýni – Hénik Pavel

Filip je čerstvý absolvent zemědělské univerzity. Podniká maraton pohovorů, kde se uchází o práci. Na otázky svých potenciálních zaměstnavatelů odpovídá už spíše sarkasticky, vše bere s nadhledem a pro zábavu. Vede si dokonce seznam s počty pohovorů, které absolvoval. Pokud máte rádi prostředí módních přehlídek, kde spí každý s každým, chcete se zasmát a berete vše s nadhledem jako Filip, pak je kniha přesně pro vás. Celý román je psaný tak nějak ironicky, z tohoto světa módy si dělá srandu a ukazuje, jaký je. Nebo by mohl být? Asi záleží, jak si to přeberete. Každopádně musíte nahlédnout, abyste to zjistili sami…

Opravdově, šíleně, řecky – Mandy Baggot

Letní lásky z dovolených nemívají dlouhý život. Ledaže byste se zamilovali opravdově, šíleně a řecky… Tento román je letní pohodovka plná šílených zvratů, vtipných situací, bláznivých nápadů a řecky mluvících svalnatých krasavců. Bude vás bavit, budete se smát a nenechá vás se ani na chvíli odtrhnout. Opravdově, šíleně, řecky je nádherná slaďárna, která vám zpříjemní nejen letní odpoledne. Se mnou jela kniha do Athén, zkrátila mi chvilky v letadle a naladila na (v tu dobu) nadcházející léto. Je to opravdu skvělá a vtipná oddechovka, stejně jako další Mandyina kniha Ty letní noci.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel – Patrik Hartl

Kdo by neznal Patrika Hartla? Určitě ho znáte alespoň z doslechu. Je to nekorunovaný král českých humorných románů. A protože mu za pár dní vyjde jeho nová kniha Nejlepší víkend, tak myslím, že je dobrá příležitost připomenout si jednu z jeho starších knih. Prvok, Šampón, Tečka a Karel je čtivé, humorné, vtipné, reálné vyprávění ze života čtyř bývalých spolužáků ze střední, které vás rozhodně pobaví.