Na svou první velrybu nikdy nezapomeneš

Se zatajeným dechem jsem četla o výpravách do hlubin, kdy se Ralf potápěl pouze se šnorchlem a ploutvemi, aby mohl velrybí zpěv pocítit na celém těle, nebo doprovázet velryby a dívat se s nimi z očí do očí či pozorovat hejna delfínů, kteří si chtějí neustále hrát. Byl to úžasný zážitek a já jsem moc ráda, že knihu nakladatelství KAZDA vydalo. Už teď totiž vím, že si ji budu prohlížet hodně často, kdykoliv budu chtít načerpat pozitivní energii nebo mi bude smutno po tom nádherném mořském světě.

Pařížský architekt

Velmi napínavý román, ač smyšlený, tak vlastně skutečný. Protože se v této době tohle všechno dělo. Autor podrobně popisuje, jak například gestapo mučilo všechny, kteří měli něco společného s tím, že se obrátili proti Říši. Jak šli po každém a byla to vysloveně honba na skrývající se Židy. Byla to doba, kdy jste nemohli věřit nikomu, protože se všichni báli o život. Hltala jsem každou stránku knihy od začátku do konce. Architekt mi během čtení opravdu přirostl k srdci, ač to nebyl vyložený klaďas, navenek se nezdál, ale později se ukázalo, jak měl velké srdce a dobrou duši.

Rebelský dědic

Rebelský dědic je výborně napsaný new adult román, kde se hlavní hrdina s vulgární mluvou nepáře, ale přesto je citlivý a láskyplný. A také ví, co přesně chce. Rushe si zamilujete na první pohled a určitě budete hltat každou kapitolu. Autorky Penelope Ward a Vi Keeland jsou pro mě vždy sázka na jistotu a ani tentokráte nezklamaly.

NOS4A2 (Vánoční říše)

Popis tajemné Vánoční říše a toho všeho okolo byl dokonalý. Měla jsem před očima ty unesené děti vypadající jako malí zombíci a jejich špičaté žluté zuby. Joe Hill se rozhodně potatil, umí výborně vyprávět, vykreslit dokonalou tajemnou, hororovou atmosféru plnou těchto strašidelných dětí. Tyhle Vánoce byste nechtěli zažít, věřte mi. Vánoční říše je trošku jiné místo, než které podle názvu očekáváte. Ač je tam stále slyšet dětský smích, je to všechno úplně jinak, ale to už si musíte přečíst sami. Já vám můžu slíbit napínavý fantasy horor, z pera Joe Hilla, syna Stephena Kinga, který vám vezme dech a vy zažijete mrazivé, temné a krvavé Vánoce!

Láska po řecku

V tomto románu se vrátíme zpět do léta, k moři a šumění vln. Další kniha ze série Srdcovky opět nezklamala. Jedná se o milé, letní, oddechové čtení, které vás vezme za srdce, a vy se nepřestanete usmívat od začátku do konce. Román mě přenesl do milovaného Řecka, dokonale vykreslil místní pohodu, přírodu, východy slunce na pláži a hlavně náturu místních.

Madony z Leningradu

Jako poslední tu mám novinku z nakladatelství Beta. Píše se rok 1941 a 1942 a Leningrad je obléhán německými vojsky. Po vybombardování hlavního skladu potravin a odříznutí všech cest z města začíná obyvatelstvo trpět hladomorem. Kruté mrazy a nedostatek jídla vedl občany dokonce až ke kanibalismu. Madony z Leningradu je velice lidský román o válečných hrůzách z období leningradské blokády, hladomoru, smrti, Alzheimeru, stáří a odcházení.