1. WIMBLEDON A PŘÍBĚHY TENISOVÝCH HRDINŮ – Jaroslav Kirchner, Zdeněk Žofka

Tahle kniha ještě voní tiskárnou! K dodání bude sice až v druhé polovině července, ale již teď existuje několik důvodů, proč si ji pořídit do své knihovny. Představí vám všechny wimbledonské velikány od druhé poloviny 19. století. To znamená, že chybět nebudou ani česká jména: Martina Navrátilová, Ivan Lendl a Petra Kvitová. Jak se zapsali do historie londýnského turnaje? Jakými úskalími si v tenisovém i civilním životě prošli oni i jejich zahraniční soupěři? Kniha je doplněna unikátními fotografie, které v České republice vycházejí vůbec poprvé, takže jste-li tenisový fanoušek, tohle je vaše „must have this summer“.

2. OPEN – OTEVŘENÁ ZPOVĚĎ – Andre Aggasi

Klame tělem. Není to toiž další nudný životopis slavného sportovce. Do biografie amerického tenisty se začtete a zamiluje, i když vás tenis až tak nebere. Jeho příběh je dramatický a hodně inspirativní. Je plný vzestupů a pádů. A ne, nejhorší věcí v Andreho životě opravdu nebyly jeho ubývající vlasy, i když i tento problém nám osvětlí. V téhle mimořádně upřímné zpovědi nechybí nic, co dělá příběh dobrým a zajímavým. Imigrantská rodina, tvrdá dřina, vrtkavá sláva i peníze. Ne nadarmo získala od časopisu Forbes titul „Kniha roku“.

3. TENIS – ANATOMIE – Paul E. Roetert, Mark S. Kovacs

V kategorii knihy o sportu jsou „Anatomie“ od nakladateství CPRESS hitem. O tom svědčí i to, že některé se dočkávají stále nových a nových dotisků. Tenis – Anatomie vám pomůže stát se jedničkou, ať už hrajete v neděli s kamarádkou nebo nějakou kvaziprofesionální pralesní ligu. Ukáže vám totiž nový pohled na vaši hru a to díky tomu, že vám představí celkem 72 cviků, které zlepší vaši sílu a rychlost, díky čemuž se zlepší vaše podání i přesnost úderů. Vše je vysvětleno velmi podrobně, krok za krokem, s barevnými anatomickými ilustracemi. Tak směle do tréninku!

4. FEDERER – Chris Bowers

Milé čtenářky, přiznejte se. Je mezi vámi některá, které se nepodlamují kolena, když vidí švýcarského fešáka nastoupit na kurt? Roger je naprostá legenda a už proto nemůže jeho biografie chybět v mém výběru. Je velmi dobře napsaná, čtivá a sleduje jak jeho tenisový vývoj, tak i jeho osobní život. A trocha toho bulváru přece nikdy neškodí. Zvlášť, jedná-li se o muže, který si zcela jistě tvrdě vydřel své místo v historii sportu.

5. ZÁVĚREČNÁ DOPORUČENÍ

Dlouho jsem váhala, jakou knihu mojí NEJ wimbledonskou knihou tuto pětici uzavřít. Na skladě máme zajímavou biografii Petry Kvitové, předobjednat si u nás můžete příběh Karolíny Plíškové nebo Radka Štěpánka. Ale víte, co? I zarytý knihomol jako já dá občas přednost „hýbacím obrázkům“. I proto na našem e-shopu máme sekci s nabídkou filmů. PS: Match Point – Hra osudu je můj oblíbený film o tenisovém i životním štěstí.