Americká autorka Jennifer Cody Epstein není na spisovatelském nebi žádným nováčkem. Snad je to tím, že studovala asijská umění, že její první dílo, které jí přineslo úspěch, pojednávalo o čínské malířce Pan Yuliang. Ale českým čtenářům se představuje až nyní, s knihou Říše divů, která se do podvědomí ještě nezapsala, ale rozhodně stojí za přečtení. Tato kniha je o starých tajemstvích a křivdách, to v prvé řadě. Podíváme se na druhou světovou válku zase z jiného, nevšedního úhlu.

Děj knihy probíhá ve dvou časových obdobích. To první nás vrací do nacistického Německa, kde sledujeme přátelství dvou dívek, Renaty a Ilse. Druhý děj probíhá v 80. letech 20. století, sledujeme Avu, která v pozůstalosti své matky Ilse nalezne svazek neodeslaných dopisů, jejímž adresátem byla Ilsina přítelkyně Renata. Ava, která měla s matkou velmi složitý vztah, částečně zaviněný tím, že ji na konci války dala do sirotčince, poznává svou matku – jaká doopravdy byla -a prožívá s ní přátelství za druhé světové války. Ale dokáže jí někdy odpustit? Nebo ani po smrti nebude schopna najít ke své matce cestu k usmíření?

Kniha Říše divů je poutavý román o přátelství v těžkých časech. Rozhodnutí Aviny matky asi pochopit nedokážu, ale jsou chvíle, kdy člověk nemá na vybranou. Kniha je určena všem, kdo hledají neotřelý román, pohled na válku z jiné perspektivy a cestu ke smíření mezi matkou a dcerou.