Na konci února jsme si připomněli již desáté výročí od smrti Arnošta Lustiga (1926-2011), světově uznávaného českého spisovatele, autora čtyřicítky románů, povídkových knih a esejí s tematikou židovství, holokaustu a druhé světové války. Při této příležitosti vyšla kniha dosud nepublikovaných rozhovorů a rozhlasových relací z let 1953-2010.
Kniha Vlny štěstí Arnošta Lustiga aneb My jsme chtěli jiný svět, kterou edičně připravila jeho dcera Eva, obsahuje přepisy dobových pořadů a pozdějších rozhovorů i odkaz na jejich zvukové nahrávky. Na knize se podílela řada Lustigových přátel – Jiří Anderle, Pavel Kohout, Karel Hvížďala a Karel Vágner. Prostřednictvím této jedinečné publikace nahlédneme do široké škály autorových úvah a postřehů a nadčasových myšlenek a objevíme niterný svět Arnošta Lustiga.

Zajímavý rozhlasový rozhovor s Evou Lustigovou o práci na knize Vlny štěstí Arnošta Lustiga aneb My jsme chtěli jiný svět si lze poslechnout na stránce českého rozhlasu zde.

Na fotu Eva Lustigová, dcera Arnošta Lustiga
Eva Lustigová, Arnošt Lustig
Vlny štěstí Arnošta Lustiga aneb My jsme chtěli jiný svět 287 Kč
Unikátní, vůbec první výbor z dosud nepublikovaných rozhovorů a rozhlasových relací světově uznávaného spisovatele Arnošta Lustiga z let 1953–2010 přináší nadčasové, stále platné úvahy o životě, svobodě, tvorbě i o tom, co si člověk musí za každou cenu udržet, a co naopak mít nemusí. Publikace mapuje prostřednictvím dobových publicistických textů i pozdějších Lustigových osobitých postřehů jeho novinářské literární začátky, vztah k pražskému jaru, emigraci a návrat po sametové revoluci, ale stejně tak jeho názory na výuku literatury a filmu a na jeho vlastní literární tvorbu.
Kniha obsahuje odkaz na audiozáznamy s vybranými rozhlasovými relacemi včetně adaptací některých Lustigových literárních děl.
Vystudovala jsem francouzštinu a češtinu na brněnské univerzitě. Jsem nenapravitelná optimistka, která díky dcerám věří v jednorožce, dobré lidi a šťastné konce. Ráda píšu a čtu a nepřestávám žasnout nad krásou našeho jazyka.
Komentáře
Prozatím neokomentováno. Buďte první :)