Už na konci května přišla zásilka z Knihozemě, která přináší výběr z dvanácti nejkrásnějších knih pro děti do 12 let. A co je to ta Knihozemě? Jedná se o projekt, který vznikl čistě za cílem usnadnit rodičům výběr dětských knih. Na webu pravidelně představuje novinky ze světa dětské literatury a zároveň jednou za rok nabídne Zásilku z Knihozemě, která obsahuje 12 krásných knih.

V letošním roce se děti dočkaly nového zpracování Malého prince. Tuto knihu jim budou závidět i rodiče, kteří jí zamlada určitě také četli. Medvídek na farmě představuje veselý život zvířátek pohyblivými obrázky. Pro starší čtenáře, a hlavně čtenářky tu máme nádherně ilustrovanou kroniku s názvem Koně nebo velkoformátový Atlas vyhubených živočichů.

              

Vilma běží o život je vítězný rukopis literární soutěže Albatrosu na téma „Když nemůžeš, tak přidej“. Nabízí pohled na život v džungli. Poznávat zvířata i rostliny můžete v knize Strom, ve které si poskládáte velký obrázek přírody. Myšák jménem Julián nabízí pěkně ilustrovaný příběh o přátelství mezi myšákem a liškou. Jak se chtěl stát obr trpaslíkem se podívá pod pokličku jednoho neobyčejného velikána.

                       

Ukradený poklad můžete hledat ve stejnojmenné pirátské knížce. Magický příběh Moře potkalo oblohu zase vypráví o Jonášovi a jeho poctě dědečkovi. Na jeho počest chce totiž postavit loď. Skřítci vám ve své knize odhalí svůj život a zodpoví vám řadu vašich otázek. A nakonec tu máme první díl napínavé trilogie s názvem Hotel Winterhouse, který vypráví o jednom hotelovém prokletí. Záhadu tohoto místa musíte rozluštit vy.

        

Jak sami vidíte, Knihozemě je plná příběhů pro každého. Díky své rozmanitosti si v ní vybere opravdu každé dítě, které se touží vydat za dobrodružstvím a poznáním.