V Praze je celkem 112 čtvrtí, z nichž každá se vyznačuje svým osobitým kouzlem. Díky Petru Ryskovi, nadšenému a vzdělanému „pražskému chodci“, se nám v celkem pěti dílech otevírají brány do turisty neprávem opomínaných koutů Prahy.

V prvním dílu  navštěvujeme společně s autorem Barrandovské terasy, „Zlatou uličku“ ve Střešovičkách, Nový Svět, chudinskou kolonii Na Slatinách, lázeňské letovisko v Klánovicích a v Bohnicích, krásnou přírodu v Hostavicích, luxusní Ořechovku a Starou Hostivař.

Praha neznámá

Ve druhém dílu prozkoumáváme Divokou Šárku, Staré Střešovice – raritu mezi pražskými lokalitami, procházíme se kolem Berounky a objevujeme rybníky v okolí Dubče.

Praha neznámá II

Třetí díl odhaluje mystické Horní Nové Město, nouzové kolonie Na Kotlasce a Na Hájku, provází nás starými statky v Ďáblicích, Hlubočepy v údolí Dalejského potoka i Prosekem s tisíc let starým kostelem sv. Václava.

Praha neznámá III

Ve čtvrtém dílu pak poznáváme romantický Jánský vršek na Malé Straně, vily na Vinohradech, Chuchelský háj, nejmenší čtvrť Zadní Kopanina či malebnou kolonii Domov na Žižkově.

Praha neznámá IV

V páté, tedy zbrusu nové knize z edice Praha neznámá, míříme do ulic Starého města. Procházíme zmizelými historickými uličkami v klášterních zahradách a navštěvujeme asanaci čtvrti Na Františku. Kocháme se největší pražskou vilovou čtvrtí Hanspaulka a starými Stodůlky – vesnickou památkovou rezervací, ale i prvorepublikovým sídlištěm Zelená liška, venkovskou usedlostí v Lysolajích, Zázračným pramenem nebo galerií pod širým nebem.

Praha neznámá V

 

Po přečtení průvodců je zcela dobře možné, že stejně jako my v redakci propadnete kouzlu hlavního města natolik, že se rozhodnete do pražských ulic vydat osobně. Pak vám můžeme jen doporučit stránky https://www.prahaneznama.cz/, kde naleznete nabídku aktuálních komentovaných prohlídek. Výletům po Praze zdar!