Světová premiéra proběhne 30. července 2016 v londýnském West Endu, knižní podoba vyjde ve Velké Británii o den později a na český překlad si počkáme do podzimu. Je to sice dlouhá doba, ale jak se říká, kdo si počká, ten se dočká. :) A my se navíc můžeme těšit na skvělý překlad v podání Petra Eliáše, držitele ocenění Prémie Tomáše Hrácha za překlad z angličtiny.

A o čem bude příběh?

Harry Potter to neměl nikdy jednoduché a ani dnes, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to nemá vůbec lehké. Trápí ho minulost, na kterou chtě nechtě nedokáže zapomenout, navíc řeší boj nejmladšího syna Albuse s tíhou rodinného dědictví. Minulost a současnost se začínají nebezpečně prolínat a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota občas vyvěrá z nečekaných míst.

Potterovská mánie se zrodila již v roce 1997, kdy vyšel první knižní příběh o Harry Potterovi. J.K.Rowlingová nás pravidelně zásobovala dalšími pokračováními až do roku 2007. Po celém světě se prodalo přes 450 miliónů výtisků, celá série byla přeložena do rekordních 79 jazyků a vzniklo podle ní celkem 8 populárních velkofilmů.

A my, mudlové, už se nedočkavě třeseme na osmý příběh! :)