Máte pod bytem takový ten bar, kam byste nevkročili pod podmínkou 3 promile v krvi? Odkud vychází různé existence, se kterými se nikdy nedáte do řeči, a které na chodnících okázale přehlížíte? Ten bar, kam dobrovolně zavítá jen směsice inťošů, zakomplexovaných lůzrů a neurotiků.

Odhoďme předsudky a pojďme se společně ponořit do příběhů baru, ve kterém to (ač to tak na první pohled nebylo znát) žilo. Vkročme do příběhů plných naděje, vizí, revolty, ale i humoru a sebeironie.

Kniha „Povídky z baru aneb Woody, pudy a jiný prudy“ vypráví životní příběh jednoho, krizí středních let zmítaného „týpka“ a jeho ženy, která je majitelkou baru, kde se scházejí podobné „existence“, s typickými problémy této – do jisté míry ztracené – střední generace.

Jednotlivé zážitky jsou vyprávěny bez servítek a s příjemným ironickým nadhledem. Nechybí ani tolik potřebný slang a občasné vulgarity, které dokreslují příběhy generace, jenž zažila „socik“ a následně vyrůstala na Pulp Fiction, elektronické muzice v klubech a jointech. Prostě lesk a bída života někoho, kdo tráví většinu času v zakouřeném baru pod vaším bytem.

Autor se dotýká nejen puberťáckých výstřelků věčně (ne)dospělých chlapů, ale především mezilidských vztahů. A i přesto, že jsou Povídky určeny přesně této generaci, věřte, že vaše bránice nebudou ušetřeny nehledě na váš věk!