Knižní recenze

Život po tobě

Život po tobě
Jojo Moyesovou vám snad ani nemusím představovat. Snad každá česká čtenářka, i čtenář zná, nebo alespoň jednou zaslechl, jméno této spisovatelky. Ještě před několika lety jsme ani netušili, že existuje, dnes u jejích románů pláčeme, smějeme se a vciťujeme se do postav, které nás tak moc zasáhnou, že jsou v naší mysli ještě dlouhé měsíce. Ne-li déle…
Jojo Moyesová nejenže stvořila srdcervoucí knihy jako například Poslední dopis od tvé lásky, Stříbrná zátoka, Dívka, již jsi tu zanechal, Jeden plus jedna a Než jsem tě poznala, ale také nejnovější dílo - Život po tobě, které vám nyní ráda představím. S hlavní hrdinkou tohoto románu jsme měli tu možnost se již setkat v románu: Než jsem tě poznala. Jmenuje se Louisa. Je sympatická, pracovitá, svědomitá a osudem zkoušená. Zkrátka svá. Poté, co se musela nadobro rozloučit se svou láskou Willem, který byl ochrnutý a podstoupil eutanazii, cestuje a poznává nová místa. Užívá si života přesně tak, jak jí její milovaný poradil. Nakonec se však vrací domů, ke své rodině a přátelům. Nic ale není takové, jako bývalo dřív. V tu dobu ještě netuší, co za překvapení jí čeká, když jí u dveří zazvoní mladá dívka, která tvrdí, že je Willovou šestnáctiletou dcerou… Stejně jako u ostatních knih od této autorky jsem opět nezadržela slzičku na konci příběhu. Kniha se četla lehce, příjemně a toto je přesně ten případ, kdy si přejete, aby příběh nikdy neskončil a vy si s Lou mohli vychutnávat další a další zábavné, smutné i neobvyklé příhody, které jí po celý děj provázejí. Já si Louisu neskutečně zamilovala už v prvním příběhu a nyní se mé sympatie k ní jen prohloubily. Netajím se tím, že je to jedna z mých nejoblíbenějších hlavních knižních postav. „Ale když jsem pak zalezla do postele, jako by se ztichlým bytem pořád ještě rozléhal Lilyin hlas. Will Traynor byl můj otec.“ str. 67 Menší upozornění: Pokud jste nečetli přechozí díl, rozhodně se do této nepouštějte! Přijdete o mnohé. Ale je to zcela na vás, jestli se rozhodnete pustit do tohoto a následně do předchozího dílu. A pokud jste třeba jen viděli filmovou verzi a nechce se vám pouštět se do knižní předlohy, můžete se s klidným srdcem pustit rovnou do této. Už nyní se těším na další knihu od Jojo Moyesové a doufám, že u nás vyjde co možná nejdříve. Zkrátka jsem si tuto autorku zamilovala a myslím, že nejsem jediná, že? Její příběhy v nás žijí ještě po dlouhou dobu a ani tento z mé mysli jen tak nezmizí. Z celého srdce doufám, že budou filmaři pokračovat a že natočí filmovou verzi i pro tento druhý díl. Všem čtenářkám i čtenářům vřele doporučuji! Ke konci opět připravit kapesníčky!!
Image
Milovnice deštivých dnů, knih, ovocného čaje a horké čokolády. Řídím se citátem: "Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst."

Štítky