Knižní recenze

Vím, kdo jsi

Vím, kdo jsi
Aimee Sinclairová je nejnovější hvězdou filmového plátna, se skvěle našlápnutou kariérou. Doma je jí oporou její manžel Ben, v práci filmový partner Jack. Vypadá to, že její život už nemůže být růžovější. Ale zdání klame, samozřejmě.
Po jedné velké hádce její manžel zmizí, bez dokladů, klíčů, telefonu, po sobě zanechá jen vybrakované konto - a to je vše. Má Aimee takový výpadek, že by jej snad zabila a nepamatovala si to? Aimee má rozhodně co skrývat, v její minulosti jsou místa, která jsou zasunuta hodně hluboko do podvědomí a neměla by vyplout na povrch. Ale vražda? A jak do všeho zapadá její zmizelý manžel? Vypadá to, že její dosavadní život byl jen jedna velká lež.

Alice Feeney  je bývalou novinářkou BBC a její debutový román Občas lžu  byl přeložen do více než dvaceti jazyků. Není překvapením, že podle stejnojmenné knihy byl natočen i seriál, jen u nás bohužel ke zhlédnutí zatím není. Po velkém úspěchu nám předložila druhou knihu Vím, kdo jsi a já ji přečetla doslova za pár hodin. Její styl psaní je neuvěřitelně čtivý, již od prvních slov jsem věděla, že to bude přesně ono.

Hlavní protagonistka knihy Aimee je celkem nevinná, velmi důvěřivá, ale není to tak zcela její vina. Manžel, který ji dříve tak podporoval, se po jejím prvním úspěchu u filmu změnil a zdá se, že neunesl její slávu. A přitom to byl právě on, kdo ji v začátcích podporoval. Hádky jsou na denním pořádku, ale ta poslední se liší ve všem. Ben opravdu zmizel a Aimee začíná pátrat, kdo vlastně její manžel byl. Sama přitom otevírá svou Pandořinu skříňku, která ovlivnila její dětství. Neboť Aimee není její pravé jméno a žena na protějším chodníku, která ji pronásleduje, je její noční můrou. Vím, kdo jsi je přesně tou knihou, po které budete chtít sáhnout, pokud máte rádi skvěle napsané psychothrillery, ve kterých nic není tak, jak by se mohlo zdát. Spousta nevyřčených tajemství z minulosti, do toho vyšinutý partner či pronásledovatel a máte příběh, při kterém nebudete chtít usnout. Krátké kapitoly jsou nabité emocemi, myšlenkami hlavní hrdinky a jen se zatajeným dechem sledujete její cestu zpět do dětství, abyste pochopili. A všemu kraluje závěr, nečekaný, mírně zvrácený, ale neskutečně skvělý.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky