Knižní recenze

Vážka v jantaru

Vážka v jantaru
Propadli jste kouzlu Cizinky, rádi čtete dobrodružné, historické a poutavé příběhy a chcete se opět ponořit do víru událostí, které změní veškeré vaše představy o životě v 18. století? Diana Gabaldon opět dokazuje, že je mistryní ve svém spisovatelském oboru a že i kniha tak obsáhlá, jako je tato, vás dokáže vtáhnout do děje s první stránkou a pustit až s tou poslední.
Směsice historie, nadpřirozena, lásky, vášně, dobrodružství a napětí – přesně taková je Vážka v jantaru. Obsáhlý román, který v sobě skrývá daleko více než jen obyčejný příběh. Hlavní hrdinka Claire, která se v prvním díle této série dostala z 20. století do minulosti, konkrétně do 18. století, musí se svým manželem Jamiem prchnout před nebezpečím, které ji ve Skotsku hrozí ze strany anglického velitele Randalla. Cesta zavede Claire a Jamieho  do Francie, kde je čeká nejedno dobrodružství a ocitnou se ve všemožných situacích. Claire moc dobře ví, že se stále více blíží doba skotského střetnutí s Angličany v bitvě u Cullodenu, a bude se snažit bitvě zabránit. Podaří se jí to?

Vážka v jantaru se mi četla, i přes svou obsáhlost, velmi dobře a čtení jsem si užívala. Claire a Jamie si mě získali již v prvním díle a zde se mé sympatie k nim nezměnily. Hlavní hrdiny si zamilujete, a nejen je. I samotné prostředí francouzského královského dvora, či skotské vysočiny. Já osobně mám moc ráda myšlenku cestování časem. Kéž by něco takového skutečně existovalo, ráda bych se do minulosti vypravila a bylo by mi úplně jedno do jakého období, protože miluji historii, tudíž by mi nedělalo sebemenší problém se zorientovat. Právě proto jsem si romány Diany Gabaldon velice oblíbila. Dejte Vážce v jantaru šanci. Pro mne je to jedna z knih, ke kterým se budu moc ráda vracet.  
Image
Milovnice deštivých dnů, knih, ovocného čaje a horké čokolády. Řídím se citátem: "Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst."

Štítky