Literární zajímavosti

Svět knihy Praha 2018

Svět knihy Praha 2018
Blíží se největší knižní svátek roku. Od 10. do 13. května se můžete na holešovickém výstavišti v Praze těšit na v pořadí již 24. Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Čestným hostem festivalu Svět knihy, jenž sestává z prezentací nakladatelů, autogramiád a čtení, letos bude stát Izrael. Hlavním tématem pak bude komiks a svět 20. století.  
Připravena je pro vás celá plejáda zajímavých doprovodných akcí, na kterých se můžete setkat se zajímavými osobnostmi literárního světa, například s izraelským spisovatelem Davidem Grossmanem, držitelem prestižní Mezinárodní Man Bookerovy ceny. Na některé z nich - na besedu se Sofi Oksanenovou (finská prozaička a dramatička) a Adamem Zagajewskim (největší současný evropský básník) či na pořad s Drago Jančarem (slovinský prozaik a dramatik) a Antóniem Lobo Antunesem (portugalský dramatik) je lepší si dopředu zarezervovat místo. I dětští a young adult čtenáři si na festivalu přijdou na své. Jsou pro ně připraveny workshopy, soutěže, autogramiády, čtení i kurz vaření. Na víkendové HumbookStage v prostorech Tiskárny na vzduchu se pak představí začínající autoři young adult literatury, blogeři i redaktoři a proběhnou diskuze na různá témata literatury pro mladé. Více o festivalu na stránkách pořadatele.
Image
Vystudovala jsem francouzštinu a češtinu na brněnské univerzitě. Jsem nenapravitelná optimistka, která díky dcerám věří v jednorožce, dobré lidi a šťastné konce. Ráda píšu a čtu a nepřestávám žasnout nad krásou našeho jazyka.

Štítky